Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7017
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie mieszka muzyka? W sercu!

Poniedziałek, 26 września 2016, 8:21
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2016, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gdzie mieszka muzyka? W sercu!
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielne poranki muzyczne wystartowały po wakacyjnej przerwie. Wczoraj (25.09) w sali im. Stefana Strahla jeleniogórskiej filharmonii prowadzący wraz z dziećmi i ich rodzicami odbyli podróż w poszukiwaniu muzyki.

Nowy sezon artystyczny w Filharmonii Dolnośląskiej to czas na stałe punkty w repertuarze, w tym na niedzielne poranki muzyczne, które odbywają się raz w miesiącu.

Na początek Agnieszka Gierus wraz z Dominiką Łukasiewicz wcieliły się w role Rytmu i Melodyki. – Oboje byli przekonani, że dokładnie wiedzą, gdzie na świecie powinna być muzyka, ale okazało się, że najpierw wszyscy musimy ją znaleźć w naszych sercach – podsumowała występ Dominika Łukasiewicz. - Na początku Rytm i Melodia nie przepadali za sobą, ale odkryli, że osobno nie mogą istnieć – dodała Agnieszka Gierus. Artystki - z pomocą dzieci i ich rodziców - przemierzając kontynenty, odnalazły miejsce, gdzie mieszka muzyka. - Bardzo mi się podobała muzyka – rytm i melodia – wyznał Kacper, jeden ze szczęśliwców, którzy mieli okazję wystąpić na scenie.

O wrażenia muzyczne zadbali też muzycy: Marzena Wysocka (skrzypce), Witold Pelc (klarnet), Tomasz Suchowierzch (fagot), Magdalena Myrczik (instrumenty perkusyjne) oraz Daria Wyrostek-Pelc (fortepian).

Już 23 października kolejny poranek muzyczny. Tym razem uczestnicy będą się poruszać w leśnych ostępach. - Będziemy sprawdzać, co takiego w lesie nadaje się do grania i muzykowania – zapowiada Dominika Łukasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group