Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5956
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdyby wybuchł realny pożar, uczniowie by spłonęli

Środa, 15 czerwca 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Gdyby wybuchł realny pożar, uczniowie by spłonęli
Fot. Grzegorz Rybarczyk
Wczoraj jeleniogórscy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach ewakuacji uczniów i załogi Gimnazjum nr 1 na wypadek zagrożenia pożarowego. Okazało się, że gdyby doszło do realnego pożaru, a na piętrach byliby uwiezieni przez ogień ludzie, strażacy nie mogliby im odpowiednio szybko pomóc. Ulica, przy której znajduje się droga ewakuacyjna była zastawiona przez zaparkowane auta.

Jak mówi Jolanta Piasecka, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, takie ćwiczenia strażaków były prowadzone co roku. Problem wjazdu na teren szkoły pojawił się jednak po raz pierwszy. Przyczyną jest zmiana organizacji ruchu i przeznaczenie jednej strony ul. Armii Krajowej na parkingi. To właśnie przez zaparkowane na ulicy samochody strażacy mieli problem z wjazdem na teren szkoły.

- Zaparkowane samochody na ulicy Armii Krajowej blokowały wjazd i ograniczały możliwości manewru przy wąskiej bramie szkoły. Po kilkunastu minutach manewrowania tyłem wjechały dwa samochody: gaśniczy i z pojazd z podnośnikiem. Na teren szkoły nie dostał się natomiast samochód z drabiną, którego zadaniem jest m.in. ewakuacja uczniów i pracowników szkoły uwięzionych na wyższych piętrach budynku. Gdyby pożar pojawił się w budynku naprawdę, mogłoby dojść do tragedii – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Dyrekcja szkoły twierdzi, że już wcześniej zgłaszała problem do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów z prośbą o wyłącznie odcinka ul. Armii Krajowej z parkowania i ustawienie w tym miejscu zakazu pozostawiania aut. Obecnie cała jedna strona ulicy została bowiem przeznaczona pod płatny parking.

- Ponownie wystąpimy do MZDiM z wnioskiem o ustawieniu zakazu parkowania na odcinku drogi, przy którym jest wjazd na teren szkoły. Myślę, że na początek to wystarczy. W dalszej perspektywie przydałoby się też poszerzenie bramy wjazdowej – mówi Jolanta Piasecka, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group