Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3893
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdy pasja jest pracą...

Poniedziałek, 21 maja 2018, 13:22
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2018, 5:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gdy pasja jest pracą...
Fot. Przemek Kaczałko
Karol Nienartowicz był gościem spotkania w Książnicy Karkonoskiej, podczas którego zgromadzeni mogli posłuchać jak młody człowiek, który większość życia mieszkał w Jeleniej Górze, zwiedza świat tworząc fantastyczne fotografie, a jego pasja stała się pracą. Była też okazja kupić książkę "Górskie wyprawy fotograficzne".

Jak podkreślił Karol Nienartowicz, fotografią górską zajmuje się od 15 lat, a od ponad dwóch lat robi to zawodowo. - Będę pokazywał "od kuchni" jak wygląda moja praca - zapowiadał przed spotkaniem gość Książnicy Karkonoskiej. W trakcie wystąpienia młody artysta opowiadał jak dojść do ostatecznego efektu, który może oglądać szersza publiczność, czyli do fotografii. - Duża część mojej pracy polega na czekaniu, rozpoznania co warto fotografować, o której godzinie, w jakich warunkach, sprawdzaniu pogody. Czasami muszę nawet 7 razy pójść, żeby zrobić takie zdjęcie jak chcę - przyznał K. Nienartowicz, który w ogólnopolskich mediach zasłynął m.in. z wyjątkowej sesji ślubnej.

Młody człowiek, który w ostatnich latach odwiedził 40 państw na czterech kontynentach zaznacza, że oczekiwanie na odpowiedni moment i wykonanie zdjęcia to dopiero część jego pracy. - Najpierw wybór miejsca, sprawdzenie pogody, dotarcie w to miejsce i zrobienie zdjęcia, a po powrocie do domu postprodukcja materiału, czyli nadanie przy obróbce ostatecznego wyglądu, bo surowy plik RAW jest dosyć nieostry, mało wyrazisty i ma blade kolory, więc trzeba nad nim popracować - tłumaczy K. Nienartowicz, który przy każdej okazji podkreśla wyjątkowość Karkonoszy, choć był już w wielu pięknych miejscach na Ziemi.

- Myślę, że nie jest to wyłącznie sentyment dlatego, że mieszkałem 28 lat w Jeleniej Górze. Jest to miejsce wyjątkowe w skali Europy. Od pięciu lat nie mieszkam tu, ale kiedy tylko mogę, to wracam - wyznał fotografik, który podkreśla również rolę pasji w życiu człowieka.

- Znam wiele osób, które przez 2-3 lata fotografowały góry, ale nie wystarczyło im motywacji, żeby dalej wstawać na wschody słońca i podróżować - powiedział. Jak przyznaje gość spotkania, jest jeszcze mnóstwo miejsc, które chciałby odwiedzić. - Uwielbiam podróżować i lista miejsc jest znacznie dłuższa, niż tych, które już odwiedziłem. Chciałbym w niedługim czasie pojawić się w Himalajach - zdradził jedno z takich miejsc Karol Nienartowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group