Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5201
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeryjni inwestorzy u prezydenta Jeleniej Góry

Czwartek, 17 marca 2011, 13:16
Aktualizacja: Piątek, 18 marca 2011, 8:17
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Galeryjni inwestorzy u prezydenta Jeleniej Góry
Fot. TEJO
Latem zaczną się prace przygotowawcze do budowy kolejnej galerii handlowej w stolicy Karkonoszy. Tym razem obiekt ma zostać wybudowany między Podwalem i al. Jana Pawła II na terenie obecnego dworca PKS.

Prezydent Marcin Zawiła spotkał się z przedstawicielami TK Development, która wespół z PKS Tour przystąpiła do przygotowań budowy galerii między ulicami Podwale i Jana Pawła II, na ternie obejmującym część obszaru dzisiejszego dworca PKS – informuje Cezary Wiklik, doradca medialny szefa miasta.

Plany zabudowy przewidują utrzymanie stanowisk odjazdowych. W przyszłości ma tymczasem zniknąć parking autobusów, dla których dziś teren dworca stanowi jednocześnie plac postojowy. Inwestor potwierdził, że trwają procedury związane z rozpoczęciem budowy i – zapewne zgodnie z planami – w lipcu br. będzie można przystąpić do pierwszych prac.

Równolegle komisja urbanistyczno-architektoniczna opiniuje proponowane rozwiązania w zakresie szczegółów projektu, dróg dojazdu, itp. W harmonogramie prac prezydenta Marcina Zawiły przewidywana jest cała seria kolejnych spotkań z poszczególnymi inwestorami – czytamy w komunikacie.

Wspomniana galeria będzie już czwartym tego typu obiektem na stosunkowo niewielkim obszarze jeleniogórskiego śródmieścia. Przypomnijmy, że póki co, działa Galeria Grodzka. W szybkim tempie wznoszona jest Galeria Centrum (otwarcie - październik 2011). Focus Mall wciąż pozostaje zadaniem do wykonania. Do tego dochodzi placówka na wspomnianej wyżej lokalizacji. Biorąc pod uwagę kłopoty z wypełnieniem jednej tylko galerii odpowiednią ofertą handlową, otwieranie kolejnych wydaje się dyskusyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (102) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group