Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5765
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gabriela Kowalewska wyśpiewała pierwsze miejsce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 26 marca 2012, 13:40
Aktualizacja: 13:43
Autor: Es
Fot. RED
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Moniuszki okazała się najlepsza w Turnieju Poezji Śpiewanej, części miejskich eliminacji 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w miniony piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Jurorzy (Maria Szubart, pedagog kultury, Mateusz Syposz, reżyser oraz Łukasz Duda, kulturoznawca, reżyser, animator kultury) po wysłuchaniu piątkowych prezentacji licealistów z Jeleniej Góry, przyznali nagrody i wyróżnienia.

W Turnieju Poezji Śpiewanej zwyciężyła Gabriela Kowalewska, która przedstawiła “Tango Tendresse” i “Rozmowę poety z komornikiem” (słowa Agnieszka Osiecka). Wyróżnienie specjalne za interpretację piosenek Jana Kaczmarka dostał Konrad Boznański.

Jakub Mieszała i Karolina Maciąg otrzymali dwie równorzędne nagrody w Turnieju Wywiedzione ze słowa. Wyróżnienia przyznano Weronice Kołodziejskiej i Konradowi Boznańskiemu. W kategorii recytacji trzy równorzędne wyróżnienia dostali: Jakub Mieszała, Piotr Gajek oraz Iwona Malinowska.

Do eliminacji rejonowych 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia od godziny 10.30 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakwalifikowano: Jakuba Mieszałę, Piotra Gajka oraz Iwonę Malinowską (recytacje), Gabrielę Kowalewską i Konrada Boznańskiego (poezja śpiewana), oraz Jakuba Mieszałę i Karolinę Maciąg (wywiedzione ze słowa ).
Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~anonim22 26-03-2012 17:56
Jaka piękna dziewczyna. Chyba trzeba się wybrać do tego Ekonoma :) Pozdrawiam
~~xx 26-03-2012 20:42
Brawo Gabi!!! Dalszych sukcesów!!!!
Bluszcz 26-03-2012 22:40
Gratuluję. Poezja to jest cudowna rzecz. Dla jednych bez smaku i zapachu. Takie coś do niczego nie potrzebne. Dla innych jest jak narkotyk. Uzależnia.I czym bardziej smakujesz to tym bardziej zaczynasz rozumieć że coraz bardziej nie znasz jej smaku. Ciągle łakniesz i ciagle nie znajdujesz zaspokojenia. A potem? Potem to już tylko rodzaj schizofrenii. Głowa wysoko na kosmicznych ścieżkach poszukuje choć skrawka urodzajnej dziedziny by złożyć tam swoje słowo. Mocne, tkliwe, nieprzemijające. a umysł prostuje obolałe codziennością skrzydła z wiarą ze choć raz wzleci gdzieś tam gdzie nie ma zła ani przemocy a na drzewach zakwita dziecinna niewinność Tam ludzie z kwiatami we włosach dotykają szczęśliwych gwiazd a do wiary w dobro niepotrzebny jest złoty cielec na ołtarzu i chleb fałszywych
~Belfer Rzem 26-03-2012 22:41
Konrad Gratulacje! Mam nadzieję, że na lekcji też będzie śpiewająco;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group