Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5933
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gabriela Kowalewska wyśpiewała pierwsze miejsce

Poniedziałek, 26 marca 2012, 13:40
Aktualizacja: 13:43
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gabriela Kowalewska wyśpiewała pierwsze miejsce
Fot. RED
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Moniuszki okazała się najlepsza w Turnieju Poezji Śpiewanej, części miejskich eliminacji 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w miniony piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Jurorzy (Maria Szubart, pedagog kultury, Mateusz Syposz, reżyser oraz Łukasz Duda, kulturoznawca, reżyser, animator kultury) po wysłuchaniu piątkowych prezentacji licealistów z Jeleniej Góry, przyznali nagrody i wyróżnienia.

W Turnieju Poezji Śpiewanej zwyciężyła Gabriela Kowalewska, która przedstawiła “Tango Tendresse” i “Rozmowę poety z komornikiem” (słowa Agnieszka Osiecka). Wyróżnienie specjalne za interpretację piosenek Jana Kaczmarka dostał Konrad Boznański.

Jakub Mieszała i Karolina Maciąg otrzymali dwie równorzędne nagrody w Turnieju Wywiedzione ze słowa. Wyróżnienia przyznano Weronice Kołodziejskiej i Konradowi Boznańskiemu. W kategorii recytacji trzy równorzędne wyróżnienia dostali: Jakub Mieszała, Piotr Gajek oraz Iwona Malinowska.

Do eliminacji rejonowych 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia od godziny 10.30 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakwalifikowano: Jakuba Mieszałę, Piotra Gajka oraz Iwonę Malinowską (recytacje), Gabrielę Kowalewską i Konrada Boznańskiego (poezja śpiewana), oraz Jakuba Mieszałę i Karolinę Maciąg (wywiedzione ze słowa ).
Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group