Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6618
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Funkcjonariusze pomagali bandytom

Środa, 5 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dwaj jeleniogórscy policjanci próbowali zebrać materiały kompromitujące prokuratora z wydziału walczącego z przestępczością zorganizowaną. Wynajęli ich przestępcy, którzy podawali się za funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Policjanci Krzysztof Ch. i Bogumił Z. z wydziału kryminalnego zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im od roku do 10 lat wiezienia. Przekroczyli uprawnienia służbowe, ponieważ zobowiązali się, w celu osiągnięcia osobistych korzyści, zebrać materiały kompromitujące prokuratora wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz oficerów Centralnego Biura Śledczego.

Nielegalne śledztwo prowadzili przez kilka miesięcy do maja 2005 roku. Znalezienie haków na oskarżyciela zlecili im dwaj mężczyźni, przeciwko którym prokurator i policjanci CBŚ prowadzili śledztwo.
– Jest to bardzo duża i skomplikowana sprawa o zasięgu ogólnokrajowym. Dotyczy prania pieniędzy pochodzących z przestępstw, oszustw bankowych i tak zwanej afery paliwowej. Mężczyźni, którzy zlecili policjantom śledzenie prokuratora, zostali już tymczasowo aresztowani w swojej sprawie. Więcej na jej temat powiedzieć nie mogę, ze względu na dobro śledztwa – mówi Ewa Węglarowicz-Makowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej prokuratury.
Policjanci dostali od przestępców cyfrowy aparat fotograficzny, którym mieli robić zdjęcia prokuratorowi.

Kompromitujące materiały miały doprowadzić do odsunięcia śledczych od prowadzenia sprawy. W zamian policjantom obiecano załatwienie pracy w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
– Żadnych kompromitujących informacji nie zebrali, bo ich po prostu nie było – mówi prokurator Makowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group