Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5592
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fotozagadka z Jelonki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 listopada 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Jaki fragment jeleniogórskiej rzeczywistości przedstawia powyższa fotografia? Zgadujcie! Nagroda czeka.

Czytelników zachęcamy także do obszerniejszych wypowiedzi na temat zdjęcia. Wprawdzie zwycięzcę wyłonimy w losowaniu, jednak dodatkową nagrodą będzie publikacja Waszych uwag na łamach Jelonki.

Czekamy na Państwa odpowiedzi do godz. 18 pod adresem redakcja@jelonka.com Nagrodą jest albumik wydawnictwa „Oferta” i satysfakcja ze znajomości topografii oraz historii Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~ 18-11-2008 11:08
na pewno jakieś slamsy
~Wrocław 18-11-2008 14:52
To Jelenia już tak wygląda? Ciekawe, dawno nie byłem.
~kpt.Żbik 18-11-2008 16:04
Widać że kopara się wgruziła w niezły dołek :-))
~777 18-11-2008 16:53
SLUMSY NA 100%
~kazimierzpiotrowski 18-11-2008 17:53
Do "Wrocław"! Bedę w sobotę we Wrocławiu! Zestawię Ci współczesne zdjęcia o podobnej wymowie z mego rodzinnego miasta - Wrocławia! To powyższe w "Jelonce" z Jeleniej Góry pochodzi z 1969 roku! A burzenia nastepują na tym widocznym u góry zdjęciu "dzięki" projektowi planu autorstwa Wrocławianina dr. arch. Romana Tunikowskiego (tego co zaprojektował we Wrocławiu KDM). Dużo złego działo się w miastach Dolnego Śląska wielkości Jeleniej Góry z powodu pychy, arogancji, głupocie decydentów z Wrocławia!!! Dlatego nie wp... się, bo wyjdziesz na potomka tych idiotów decydentów z tamtych czasów!
~ 18-11-2008 18:32
no to ta pani bo wszyscy to żołnieże
~Barbara SZ. 18-11-2008 18:56
Proszę nie obrażać tego miejsca ja TU mieszkałam i wychowałam się zdjęcie przedstawia ul . Grodzką
~Ibuprom Max 18-11-2008 19:04
Panie Kazimierzu, dobra odpowiedź dla tego pajaca z Wrocławia
~Tee 18-11-2008 19:28
Szacunek dla Pana Panie Kazimierzu.
~Wrocław do ~kazimierzpiotrowski 18-11-2008 22:26
Pewnie się jedzie na zakupy na Bielany? Albo do porządnego kina, na które możesz sobie pozwolić raz na pół roku (bo takiego u Was nie ma)? A może na ciastko do kawiarenki w Rynku, bo u Was to w ogóle strach wejść na rynek? A może popatrzeć na tramwaje? Może Cię Wrocław trochę ucywilizuje (w co jednak wątpię) i przestaniesz używać inwektyw i wulgaryzmów! Mamusia nie nauczyła kultury w dzieciństwie?
~kazimierzpiotrowski 19-11-2008 12:24
@wrocław" czyli do "kogoś" z Wrocławia! Nie skarbie jade do rodziców! Do kin we Wrocławiu nie jeżdżę bo nie mają klimatu - nie lubię multikin! Jezeli juz gdzieś zaglądam to do Muzeum Architektury, czy łażę po zaułkach Wrocławia i patrzę się czy w tych miejscach coś się zmienia i jak! Może w najblizszym czasie zobaczę najnowsze przedstawienia w Capitolu, oraz w Operze której wnętrz po remoncie nie widziałem! Byłes tam może, naprawdę jest to warte zobaczenia, a nie papka podawana w multikinach!
~Wrocław do ~kazimierzpiotrowski 19-11-2008 21:13
To widzę złotko, że niewiele znasz ciekawych miejsc we Wrocławiu. Ciekaw jestem też, czego interesującego dowiedziałeś się w Muzeum Architektury lub w Operze. Chyba nie muszę tłumaczyć, że nie sztuka gdzieś pójść dla zabicia czasu - sztuką jest świadomie wybrać coś interesującego i coś wartościowego z tego wynieść. Dlatego nie chwal się, że zaglądasz do Muzeum Architektury czy na Capitol - znam wielu, którzy tam chodzą tylko po to, żeby później pochwalić się znajomym, że tam byli. Ja na przykład rzadko chodzę do teatru czy kina na najnowsze przedstawienia czy filmy - za to chodzę na takie, które mnie rzeczywiście interesują!
~Sabath 19-11-2008 21:59
fotografia nie za ciekawa jak dla mnie ale dużo mówi
kazimierzp 19-11-2008 22:50
@ "wrocław"! Widać z Twych wypowiedzi, że swego miasta (nie wiem czy rodzinnego) nie znasz! Wrocław ma wiele miejsc godnych uwagi, ma wiele instytucji wartych poznania, ma wielu ludzi których chciałoby się określać swoimi wzorcami, autorytetami! Żeby Ich poznać, żeby te miejsca godne uwagi traktować jak swoje to trzeba w nich być, chłonąć, smakować... Ciekawe czy wiesz czym wyróżniają się kościoły takie jak" tam gdzie odbywają się spotkania pod czwórką, na Muchoborze. Co sądzisz o pomysłach w rynku wrocławskim Max Berga i co w Jego propozycji było kontrowersyjnego? Czy nie uważasz że Stein miał rację chcąc przebudować niektóre domy w centrum miasta?!? Czy wiesz gdzie są stalle z kościoła WIncentego we Wrocławiu? Czy "piękna Madonna" powinna wrócić do Wrocławia (przy tym: czy wiesz gdzie jest i z którego kościoła pochodzi), czy rzeźby Urbańskiego mogą jeszcze cieszyć oko Wrocławian? Teraz wiesz czego szukam w Muzeum Architektury, czy możesz odpowiedzieć od razu na te pytania! Przestań udawać erudytę znającego Wrocław! Jest taka maksyma: "uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć"! Miłej nauki, a potem zaczynaj dyskusję!;-)
~Wrocław do ~kazimierzpiotrowski 20-11-2008 18:06
Dziwny jesteś, gościu. Tak bronisz Jeleniej i narzekasz na Wrocław, a jednocześnie w każdym swoim poście podkreślasz uroki Wrocławia i chwalisz się swoją wiedzą na jego temat, tak jakby to Wrocław był Twoim miejscem zamieszkania, a nie Jelenia. Jeśli uważasz się za takiego obrońcę Jeleniej, to napisz jasno, w czym przewyższa ona Wrocław (o ile w ogóle coś takiego istnieje) i przestań lać wodę na temat architektury Wrocławia. Z Twoich postów widać, że jak na razie to ty udajesz erudytę znającego Wrocław. Proponuję więc najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem posty innych, następnie precyzyjnie na nie odpowiadać, a tak w ogóle to przede wszystkim kultury (o czym Ci już pisałem). Jeśli tego postu też nie zrozumiałeś, napisz - postaram się wyjaśnić Ci to w inny sposób.
~nn 21-11-2008 11:41
a może umówcie się na piwo na starówce we Wrocławiu a potem w Jelonce i przestańcie się licytować :):):) pozdrawiam
~nn 21-11-2008 13:58
jeszcze jedno: też nie rozumiem argumentów pana Kazimierza, porównywanie Wrocławia z Jelonką to tak jakby porównywać dobry obiad w luksusowej restauracji ze spleśniałą bułką wrzuconą do kapelusza żebraka pod jeloeniogórskim dworcem. pozdro dla pana Kazimierza za poczucie pewności własnych racji ;)
~Fantom 21-11-2008 17:35
Ja myślę że tu wcale nie chodzi o porównywanie Jeleniej z Wrocławiem, wszak jedno miasto ma swoje zalety, a drugie swoje... chodzi raczej o szacunek do miejsca z którego sie pochodzi, albo o jego brak; i zupełnie sie nie zgadzam z porównaniem niejakiego "nn" - uwierz stary że są na świecie miejsca z którymi Wrocławia nawet porównywać nie wypada, po prostu; pojeździj, pooglądaj
~nn 22-11-2008 1:10
do ~Fantom: to ja ci powiem, że duzo więcej jest miejsc, z którymi nie wypada porównywać Jelonki. a szacunek szacunkiem i wcale nie przeszkadza to widziec różnic widocznych gołym okiem
~metmusic 22-11-2008 2:47
a ja mieszkam we Wrocławiu, pochodzę z Jeleniej i co weekend do niej przyjeżdżam bo jest to moje rodzinne miasto które kocham i nie porównuje do równie pieknego Wrocławia. Inna skala porównawcza - ale w tej samej kategorii - piękna!
~Tee 22-11-2008 15:30
Do nn: Z innych wypowiedzi "Wrocław" na forum Jelonki wynika, że pochodzi z Jeleniej Góry, lecz kiedyś z niej "wyfrunął", jednakże to taki "ptaszek", co z uporem własne gniazdo kala. Panu Kazimierzowi w pierwszym poście chodziło pewnie o to, że we Wrocławiu także były w latach ubiegłych niezbpyt piękne miejsca, porównywalne do miejsca z fotozagadki, które postara się sfotografować. Obecnie ohydny we Wrocławiu jest np. dworzec PKP. Są też inne. A Wrocław jako stolica województwa dysponuje dużo większymi środkami na rozbudowę i odbudowę. Pan Kazimierz pokazuje też, że "nasz" "Wrocław" nie potrafi nic sensownego powiedzieć o "swoim" Wrocławiu, lecz woli wypisywać pogardliwe posty nt. Jelenej Góry.
~nn 22-11-2008 20:37
do Tee: ja sie nie zgadzam, że posty "Wrocławia" są pogardliwe - trochę rzeczowej krytyki nikomu nie zaszkodzi (a wręcz przeciwnie), a chyba zgodzisz się ze mna, że nawet nie ma co porównywać Jelonki do Wrocławia. Moim zdaniem takie emocjonalne reakcje Twoje i niektórych innych osób na posty "Wrocławia" to tylko i wyłącznie wynik kompleksów i więcej szkodzą Jelonce niż pomagają (bo zamykacie się na wszelką krytykę i w zamian popisujecie sie tylko swoim brakiem kultury). Ja jestem od urodzenia jeleniogórzaninem (choć Wrocław i inne miasta tez dobrze znam) i wcale mnie nie poruszają negatywnie opinie "Wrocławia" - wręcz przeciwnie, cieszę się, ze moge uslyszeć opinię kogoś, kto patrzy na dany problem z zupełnie innej perspektywy. Dlatego życze Tobie, kazimierzowip i innym więcej pokory, zastanowienia, rozsądku, samokrytyki - na pewno Wam się to opłaci, a i mniej wstydu narobicie tym mieszkańcom Jelonki, ktorzy takie cechy posiadają!
~nn 22-11-2008 20:43
P.S. jeszcze jedno: to pewnie zawiść wobec "Wrocławia" za to, że "wyfrunął" sprawia, że tak go nienawidzicie. gdybyście byli zachowoleni ze swojego miejsca zamieszkania, Wasze reakcje byłyby bardziej wyważone. Pewien wpływ na wasze zachowanie może mieć powszechna wśród jeleniogorzan ksenofobia i nienawiść wobec stolicy województwa, którą często manifestujecie na łamach "Jelonki". Nie dziwcie się później, że tacy jak "Wrocław" stąd wyfruwają. Dla mnie jego opinie są o tyle cenne, że jako jeden z nielicznych zdecydował podzielić się swoimi refleksjami o Jelonce, na co niewielu stać!
~nn 22-11-2008 20:45
P.S. jak Was znam, po tym co napisałem teraz się do mnie przyczepicie i na mnie wyładujecie swoją agresję, ale to tylko potwierdzi to, co wcześniej napisałem.
~Fantom 22-11-2008 22:49
~nn, przeczytałem Twój wieczorny tryptyk wypocin; generalnie to jest tak jak piszesz, tylko że dokładnie odwrotnie, pomieszało Ci się wszystko równo. ~Tee, spadajmy stąd, on jest nie do uratowania.
~do nn 22-11-2008 22:58
Przeczytaj uważnie posty Wrocławia pod artykułem "Szczęśliwa trzynastka małych zwycięzców", a jeśli jesteś inteligentny, to będziesz o co chodzi. Jak ktoś może powiedzieć na zapas, że ze wszystkich dzieci urodzonych w Jeleniej Górze wyrosna (cyt.): "Przemytnicy, kryminaliści, włamywacze, ćpuny, łobuzy, wandale, kaleki, biedacy, oszuści, pijaki...". Też urodziłeś się w Jeleniej Górze i jakoś nie wyrosłeś na przemytnika i kryminalistę. Właśnie o takie wypowiedzi Wrocławia chodzi. To nie jest żadna konstruktywna krytyka. Nie czepiam się Ciebie. Sam to przemyśl. Jakby Tobie się to podobało, gdyby ktoś tak powiedział o Twoich dzieciach że wyrosną z nich pijaki i kryminaliści tylko z tego powodu, że urodziły się w Jeleniej Górze? Samo miejsce urodzenia nie determinuje jeszcze przyszłych losów człowieka. Pewnie, że w dużych miastach są większe możliwości. Ale teraz świat jest globalna wioską. Dzisiaj mieszkam w Jeleniej Górze, a jutro mogę mieszkać w Nowym Jorku. Ta się składa, że mam taką możliwość. A czy tam będę lepszym człowiekiem i czy osiągnę dużo więcej niż w Jeleniej Górze? To zależy ode mnie, a nie od miejsca urodzenia. Nie zazdroszczę "Wrocławowi" tego, że mieszka we Wrocławiu. Jeżeli zechcę to też mogę tam mieszkać. Ale nie będę z góry patrzeć na Jelonkę. Może z innej perspektywy, ale nie z taką pogardą jak robi to Wrocław. Pozdrawiam. Tee
~Do nn 22-11-2008 22:59
PS. Nie mam kompleksu Wrocławia, bo tam jest firma, w której pracuję, więc tam bywam. Tee
~Do Fantom 23-11-2008 0:26
Cieszę się, że myślimy podobnie. Spadam. Tee
~nn do Tee i Fantom 23-11-2008 13:29
To wy nadinterpretujecie to, co napisał "Wrocław". Ja w jego postach nie widzę żadnej pogardy, a jedynie fakty, choc podane szczerze i bez ogródek. I "Wrocław" nigdzie nie napisał, że ze wszystkich jeleniogorzan wyrosną kryminaliści - widzę, że to Wy nie rozumiecie tego co czytacie. Widać zupełnie nie znacie Wrocławia, a także innych większych miast, skoro nie widzicie róznic - gnicie całe życie w Jelonce i nawet nie widzicie, ile tracicie! Według mnie to Wy jesteście nieuleczalni! Może to i dobrze, bo gdyby nie tacy f...rzy jak Wy, którzy nawet nie zauważają swojego beznadziejnego położenia, Jelonka dawno by się wyludniła. Ale to na szczęście Wasz problem, nie mój.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group