Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6410
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografie Beaty Chłopeniuk w „Muflonie”

Wtorek, 27 marca 2018, 9:23
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Fotografie Beaty Chłopeniuk w „Muflonie”
Fot. MDK "Muflon"
Tuż po świętach wielkanocnych, 4 kwietnia o godz. 17.00 , Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze–Sobieszowie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Beaty Chłopeniuk pt. „Niepokoje”. Towarzyszyć jej będzie fotograficzna wystawa laureatek i laureatów konkursu „Niebanalny Sobieszów. Mieszkańcy Sobieszowa”.

„Niepokoje” to owoc wędrówek po ziemi jeleniogórskiej, oddający ulotne piękno prostych i codziennie spotykanych miejsc. Klimatyczna czarno-biała fotografia. Częstym motywem w zdjęciach jest mgła i jej wpływ na nasze odczucia... Nigdy nie wiemy co za nią się ukrywa.

Beata Chłopeniuk urodziła się w 1962 roku. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, w której kształciła się w latach 2015–2017, jej nauczycielami byli Wojciech Zawadzki, Ewa Andrzejewska, Marek Liksztet, Tomasz Mielech i Joanna Mielech. Od 2017 jest członkinią Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych: wystawie dyplomowej w Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz w Gminnym Domu Kultury w Mysłakowicach. Wystawa w MDK „Muflon” jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

Beata Chłopeniuk fotografuje od 6. roku życia, jako dziecko od ojca uczyła się fotografii analogowej, na wystawie w MDK „Muflon” prezentuje fotografię czarno-białą. Mówi: „Lubię ją, gdyż kolor w fotografii często rozprasza odbiorcę, zaś w fotografii czarno-białej pozostają wyeksponowane emocje, uczucia. Sobieszów jest ważnym miejscem w moim życiu, znajduję przyjemność w wędrowaniu po nim samym, jak również po jego okolicy. Spędzam dużo czasu w Miejskim Domu Kultury „Muflon” jako członkini zespołu Teatru Karawana. Czuję się częścią tego miejsca”.

„Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa” to wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym pod tym samym tytułem.

Kuratorką wystaw jest Agata Makutynowicz. Wystawy potrwają do 30 maja. Są dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
437
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group