Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5432
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Flamenco i orientalnie – gorąco w JCK–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 kwietnia 2016, 10:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Gorący, sobotni wieczór (9.04) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zgromadził komplet publiczności. Wszystko za sprawą tancerek ze szkoły tańca Terra Flamenca oraz muzyków: Niño Soto i Martina Złotnickiego.

Wczorajszy Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco odbył się w stolicy Karkonoszy po raz dziewiąty z inicjatywy Elżbiety Eisenblӓtter, która prowadzi lekcje i podobną imprezę również w Bolesławcu. - Jak organizowałam pierwszy festiwal, to byłam bardzo zestresowana, krzyczałam na moje kobietki na próbach. Teraz, przyznaję, dalej się denerwuję, ale może mniej krzyczę. Przygotowujemy się już pół roku wcześniej do tego festiwalu – powiedziała organizatorka festiwalu.

- Prowadzę zajęcia w Jeleniej Górze i Bolesławcu od 11 lat. Flamenco uczyłam się w Berlinie przez 8 lat, ale jeśli chodzi o ten taniec, to 8 lat jest kroplą w morzu, to jest dobry początek – wyznała Elżbieta Eisenblӓtter, która mimo 19-letniego doświadczenia również uważa, że jeszcze dużo musi się uczyć.

Na scenie JCK-u można było podziwiać zarówno flamenco, jak i taniec orientalny. W przerwie niezwykły recital zaprezentowali Niño Soto - śpiewak ze znanej cygańskiej rodziny z Sevilli i Martin Złotnicki – gitarzysta flamenco, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. - Jestem zakochana we flamenco, ponieważ to jest studnia bez dna. Taniec orientalny też nie jest łatwy, natomiast jest bardziej zrozumiały dla kobiet, słychać muzykę, rytm – stwierdziła pani Ela.

Jak przyznaje organizatorka festiwalu, w jej szkole jest grupa wspaniałych kobiet, które systematycznie przychodzą na zajęcia, robią to dla siebie i są zadowolone. - Bawią się, trenują, pocą się, szyją kostiumy – mówiła E. Eisenblӓtter dodając, że w Polsce niewielu jest mężczyzn, którzy tańczą flamenco, więc zarówno panie, jak i odważnych panów zaprasza na zajęcia.

Od jakiegoś czasu szkoła Terra Flamenca współpracuje z Jeleniogórskim Centrum Kultury. Po zakończeniu wczorajszego pokazu panie podziękowały nie tylko swojej nauczycielce, ale również Danucie Syrycy, której pomoc jest bezcenna. Kolejną imprezą, na którą panie zapraszają są Jesienne Przygody z Tańcem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gluś 10-04-2016 10:34
woowww, super :)
~facet40 10-04-2016 21:22
Bardzo ladnie wygladaja w tych sukniach Panie , ale wiek niektorych Pan niepasuje do Tego Tanca ... Bardzo ladnie s...xi wyglada dziewczyna z fotki 38 / 39 oraz 59.Bardzo naprawde s...xi i ponetnie wygladaja w tych sukience.
~no co ty 11-04-2016 8:34
Wszystkie pasują. Nawet tak nie mów. Byłem, widziałem, podziwiałem. Jesteście cudowne, piękne, seksowne i utalentowane. To był uroczy wieczór. Dzięki dla organizatorów. niemąż i nierodzina :)
~Salome 20-04-2016 19:27
różnorakimi tańcami etnicznymi interesuje się od dawna,zaś niedawno miałam okazje obejrzeć na żywo występ hindusek z pewnej indyjskiej prowincji - o ile na scenie występowały kobiety w różnym wieku...to te starsze stanowiły wsparcie i tło a nie epatowały swoim ...zaawansowanym wiekiem jak większość kobiet P.Eisneblatter cóż..może to odmiana niemiecka tych form tańca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group