Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6386
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Flamenco i orientalnie – gorąco w JCK–u

Niedziela, 10 kwietnia 2016, 10:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Flamenco i orientalnie – gorąco w JCK–u
Fot. Przemek Kaczałko
Gorący, sobotni wieczór (9.04) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zgromadził komplet publiczności. Wszystko za sprawą tancerek ze szkoły tańca Terra Flamenca oraz muzyków: Niño Soto i Martina Złotnickiego.

Wczorajszy Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco odbył się w stolicy Karkonoszy po raz dziewiąty z inicjatywy Elżbiety Eisenblӓtter, która prowadzi lekcje i podobną imprezę również w Bolesławcu. - Jak organizowałam pierwszy festiwal, to byłam bardzo zestresowana, krzyczałam na moje kobietki na próbach. Teraz, przyznaję, dalej się denerwuję, ale może mniej krzyczę. Przygotowujemy się już pół roku wcześniej do tego festiwalu – powiedziała organizatorka festiwalu.

- Prowadzę zajęcia w Jeleniej Górze i Bolesławcu od 11 lat. Flamenco uczyłam się w Berlinie przez 8 lat, ale jeśli chodzi o ten taniec, to 8 lat jest kroplą w morzu, to jest dobry początek – wyznała Elżbieta Eisenblӓtter, która mimo 19-letniego doświadczenia również uważa, że jeszcze dużo musi się uczyć.

Na scenie JCK-u można było podziwiać zarówno flamenco, jak i taniec orientalny. W przerwie niezwykły recital zaprezentowali Niño Soto - śpiewak ze znanej cygańskiej rodziny z Sevilli i Martin Złotnicki – gitarzysta flamenco, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. - Jestem zakochana we flamenco, ponieważ to jest studnia bez dna. Taniec orientalny też nie jest łatwy, natomiast jest bardziej zrozumiały dla kobiet, słychać muzykę, rytm – stwierdziła pani Ela.

Jak przyznaje organizatorka festiwalu, w jej szkole jest grupa wspaniałych kobiet, które systematycznie przychodzą na zajęcia, robią to dla siebie i są zadowolone. - Bawią się, trenują, pocą się, szyją kostiumy – mówiła E. Eisenblӓtter dodając, że w Polsce niewielu jest mężczyzn, którzy tańczą flamenco, więc zarówno panie, jak i odważnych panów zaprasza na zajęcia.

Od jakiegoś czasu szkoła Terra Flamenca współpracuje z Jeleniogórskim Centrum Kultury. Po zakończeniu wczorajszego pokazu panie podziękowały nie tylko swojej nauczycielce, ale również Danucie Syrycy, której pomoc jest bezcenna. Kolejną imprezą, na którą panie zapraszają są Jesienne Przygody z Tańcem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group