Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6065
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fitnes na Wzgórzu Kościuszki. Jeleniogórzanie ćwiczą tu nawet w śniegu

Niedziela, 28 października 2012, 6:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2012, 9:54
Autor: red
Jelenia Góra: Fitnes na Wzgórzu Kościuszki. Jeleniogórzanie ćwiczą tu nawet w śniegu
Fot. Czytelniczka
Dobiegła końca rewitalizacja Parku na Wzgórzu Kościuszki. Ostatnim etapem była budowa placu do ćwiczeń na powietrzu. Mimo padającego śniegu, są amatorzy nowo otwartego miejsca do uprawiania gimnastyki. – Świetna sprawa – mówią amatorzy takiego fitnesu.

Na placu do ćwiczeń jest osiem zestawów. To m.in. drążki, wahadło i urządzenia, które ułatwiają „odzyskanie talii”. Każde z urządzeń jest zaopatrzone w tabliczkę z opisem możliwości ich wykorzystania, ale nie tylko zwyczajnym pismem, lecz także alfabetem Braille’a. Umożliwi to korzystanie z urządzeń osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Wielu jeleniogórzanom ten plac bardzo się podopba i chętnie tu przychodzą. - Mimo padającego śniegu, są amatorzy nowo otwartego miejsca do uprawiania gimnastyki. Nie wiadomo tylko, jak długo posłuży ono faktycznie zainteresowanym - biorąc pod uwagę niedawną dewastację poręczy i tablic znajdujących się nieopodal na Wzgórzu Kościuszki - niepokoi się Czytelniczka, która przysłała nam zdjęcia placu.

- W zamyśle prac rewitalizacyjnych Parku na Wzgórzu Kościuszki chodziło o to, by przybliżyć historię tego miejsca, niemal od średniowiecza, kiedy stała tu szubienica, a potem okres jego przystosowywania do coraz to wyższych wymogów cywilizacyjnych, kiedy to za czasów burmistrza J. Schoenau usiłowano tu wprowadzić uprawę winorośli czy morwy (ze względu na klimat – bezskutecznie), ale przede wszystkim przebudowano park na nowoczesny na owe czasy styl. Oczekiwania mieszkańców i turystów XXI w. są jednak już zupełnie inne, więc – poza uzupełnieniem o dwa stanowiska, aż do 11 miejsc szczególnie wartych odwiedzenia na ścieżce edukacyjnej - wprowadziliśmy też zestaw urządzeń do gimnastyki - informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group