Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10643
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fitnes na Wzgórzu Kościuszki. Jeleniogórzanie ćwiczą tu nawet w śniegu

Niedziela, 28 października 2012, 6:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2012, 9:54
Autor: red
Jelenia Góra: Fitnes na Wzgórzu Kościuszki. Jeleniogórzanie ćwiczą tu nawet w śniegu
Fot. Czytelniczka
Dobiegła końca rewitalizacja Parku na Wzgórzu Kościuszki. Ostatnim etapem była budowa placu do ćwiczeń na powietrzu. Mimo padającego śniegu, są amatorzy nowo otwartego miejsca do uprawiania gimnastyki. – Świetna sprawa – mówią amatorzy takiego fitnesu.

Na placu do ćwiczeń jest osiem zestawów. To m.in. drążki, wahadło i urządzenia, które ułatwiają „odzyskanie talii”. Każde z urządzeń jest zaopatrzone w tabliczkę z opisem możliwości ich wykorzystania, ale nie tylko zwyczajnym pismem, lecz także alfabetem Braille’a. Umożliwi to korzystanie z urządzeń osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Wielu jeleniogórzanom ten plac bardzo się podopba i chętnie tu przychodzą. - Mimo padającego śniegu, są amatorzy nowo otwartego miejsca do uprawiania gimnastyki. Nie wiadomo tylko, jak długo posłuży ono faktycznie zainteresowanym - biorąc pod uwagę niedawną dewastację poręczy i tablic znajdujących się nieopodal na Wzgórzu Kościuszki - niepokoi się Czytelniczka, która przysłała nam zdjęcia placu.

- W zamyśle prac rewitalizacyjnych Parku na Wzgórzu Kościuszki chodziło o to, by przybliżyć historię tego miejsca, niemal od średniowiecza, kiedy stała tu szubienica, a potem okres jego przystosowywania do coraz to wyższych wymogów cywilizacyjnych, kiedy to za czasów burmistrza J. Schoenau usiłowano tu wprowadzić uprawę winorośli czy morwy (ze względu na klimat – bezskutecznie), ale przede wszystkim przebudowano park na nowoczesny na owe czasy styl. Oczekiwania mieszkańców i turystów XXI w. są jednak już zupełnie inne, więc – poza uzupełnieniem o dwa stanowiska, aż do 11 miejsc szczególnie wartych odwiedzenia na ścieżce edukacyjnej - wprowadziliśmy też zestaw urządzeń do gimnastyki - informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1065
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group