Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5885
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Fiskus strajkuje – podatnik cierpi

Poniedziałek, 10 marca 2008, 7:55
Aktualizacja: 13:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Fiskus strajkuje – podatnik cierpi
Fot. Archiwum
Z większą niż zwykle skrupulatnością będą sprawdzali zeznania podatkowe urzędnicy skarbowi. W poniedziałek (10 marca) rozpoczynają protest.

Pisze o tym poniedziałkowe „Metro”. Powód protestu? Pieniądze: skarbówka chce zarabiać więcej. Nie może organizować manifestacji i okupacji urzędów. Nie może też do pracy nie przyjść. Dlatego będzie nadgorliwa i sprawdzi PIT-y przecinek po przecinku.

Co godzinę na pięć minut urzędnicy przerwą pracę, co jeszcze bardziej przedłuży badanie dokumentów złożonych przez podatników. – Urzędnicy chcą dostać tyle podwyżki, ile celnicy, czyli 500 zł. Ministerstwo Finansów oferuje po 245 zł do każdej pensji, z wyrównaniem od stycznia 2008 roku – donosi „Metro”.

Jeśli protest będzie nieskuteczny, urzędnicy skarbowi pod koniec kwietnia pójdą na chorobowe lub wezmą urlop na żądanie, co może sparaliżować pracę fiskusa w najgorętszym czasie składania przez obywateli zeznań podatkowych. Strajk może też opóźnić zwrot nadpłaconego podatku. Fiskus ma na to trzy miesiące. Ile będzie to w praktyce, nie wiadomo.

W Jeleniej Górze decyzja o tym, czy US przystąpi do protestu, zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group