Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10571
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Finisz Górskiej Odysei

Sobota, 2 października 2021, 6:00
Autor: WAC
Region: Finisz Górskiej Odysei
Fot. użyczone
W ten weekend w Górach Izerskich finiszuje trwająca od dziesięciu miesięcy akcja edukacyjno – ekologiczna Górska Odyseja.

Górska Odyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. 800 kilometrów przemierzone przez ekologów na czele z inicjatorem akcji Dominikiem Dobrowolskim, szlakami Karpat i Sudetów ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku. W jeden weekend w każdym miesiącu wolontariusze z całej Polski maszerowali górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy: od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, by sprzątać górskie i leśne szlaki. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów.

Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej Mniej Plastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

W sobotę przemaszerujemy ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju, a w niedzielę posprzątamy lasy wokół Świeradowa - mówi Dominik Dobrowolski. - 2 października o godzinie 9.00 wyruszamy ze Szklarskiej Poręby (Stacja PKP Szklarska Poręba Górna) do Świeradowa Zdroju. Po drodze wejdziemy czerwonym szlakiem na przepiękny szczyt Wysoki Kamień, a później już niebieskim do samego Świeradowa. Ten odcinek trasy liczy niespełna 20 km. Kolejnego dnia, czyli 3 października, odbędzie się wielki finał naszego 800-kilometrowego marszu. Spotykamy się o godz. 10:00 pod dolną stacją kolejki gondolowej przy ul. Strażackiej. Opowiemy o naszej wyprawie i podsumujemy ją, a o godz. 12.00 spotykamy się pod dolną stacją kolejki gondolowej do wspólnego zdjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
57
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group