Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5927
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Finanse na TAK, absolutorium na TAK. Po sesji w UM

Wtorek, 14 czerwca 2011, 14:39
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2011, 7:54
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Finanse na TAK, absolutorium na TAK. Po sesji w UM
Fot. Petr
Wczoraj, w godzinach porannych i wczesno– popołudniowych w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze trwała XIII Sesja Rady Miejskiej, której punkty kulminacyjne stanowiły zatwierdzenie sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za 2010 r., i absolutorium dla prezydenta miasta Marcina Zawiły.

Zarówno projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i wykonania budżetu Miasta Jeleniej Góry za 2010 r., jak i projekt uchwały w sprawie absolutorium dla prezydenta miasta Marcina Zawiły doczekały się wczoraj „TAK” od miejskich radnych. Co na to głównodowodzący Jelenią Górą? – Przyznam szczerze, że spodziewałem się właśnie takiego wyniku. Rok 2010 był rokiem wielkich wyzwań, dużych inwestycji, które zostały zrealizowane w większym lub mniejszym stopniu. Wiadomo, że pewne rzeczy zostały przygotowane lepiej, inne gorzej, a jeszcze inne później, mimo to sądzę, iż ocena roku 2010 jest taka, że zasługuje na absolutorium i cieszę się bardzo, że radni ją przyjęli – mówił nam prezydent Marcin Zawiła.

Co zaś się tyczy sprawozdania finansowego i wykonania budżetu: – Potwierdzam, że każda z inwestycji rozpoczęta w roku 2010 została lub zostanie wykonana zgodnie z planem. Co nie oznacza, że z niektórymi nie ma kłopotów: tu brakuje pieniędzy, tam znaleźliśmy freski, gdzie indziej dopiero ubiegamy się o pieniądze. Po prostu, wszystkie te rzeczy mają swój rytm. Tak czy owak, chcę je zrealizować i są na nie projekty, i o nich opinie – dodał Zawiła.

Na wczorajszej sesji, jak zwykle, nie zabrakło delikatnych zgrzytów, kuksańców słownych oraz przytyków w gronie radnych, niekoniecznie związanych z tematami obrad. Na koniec, pojawił się również szereg interpelacji, związanych m.in. z „tymczasowo” zawieszonym projektem W Stronę Kultury, planami zagospodarowania, czy może raczej „ożywienia” Placu Ratuszowego i problemami mieszkańców dotyczącymi bezumownego korzystania z mienia komunalnego, które, póki co, nie doczekały się klarownych rozwiązań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group