Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7771
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Finał Silesii Sonans: jazz w Kościele Łaski

Wtorek, 7 września 2010, 11:46
Aktualizacja: Środa, 8 września 2010, 7:43
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Finał Silesii Sonans: jazz w Kościele Łaski
Fot. Gabi
W tym roku organizatorzy Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej Silesia Sonans zaprosili na zakończenie imprezy światowego formatu gwiazdę… jazzu. Przed publicznością zaprezentował się wczoraj w Świątyni Łaski Pod Krzyżem Chrystusa Michał Urbaniak, który podbił serca publiczności w wielu krajach.

Od lat jest na bieżąco w trendach światowej muzyki i potrafi z niej umiejętnie korzystać, wybierając to, co jest najwartościowsze. Do swoich projektów zaprasza najlepszych wykonawców. Tym razem towarzyszyli mu trzej bardzo dobrzy polscy muzycy.

Projekt Michał Urbanika Fusion to muzyka folkloryzująca przenosząca słuchaczy m.in. do Izraela i w nasze rodzime strony. Koncert łączył w sobie folklor, współczesny drive i groove jazzowy. Wybitny muzyk przyznał, że bardzo dawno nie grał już w kościele i jest to dla niego wielkie przeżycie. Podziękował publiczności za bardzo serdeczne przyjęcie.

Słuchacze nagradzali gromkimi brawami wszystkie solówki gwiazdy i członków jego zespołu. Michał Urbaniak zagrał wczoraj na skrzypcach i saksofonie. Niesamowity ponadgodzinny koncert dopełniały świetnie dobrane światło, które nadało większej wyrazistości utworom. Koncert był bardzo spójny, dopracowany, ale znalazło się tam miejsce na improwizację i dobrą zabawę. Szczególne uznanie wzbudziło wykonanie utworu „Nirvana” i aranż jednego z dzieł Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Kolejny festiwal Silesia Sonans - za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1199
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group