Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2870
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Filip Springer w Książnicy Karkonoskiej

Wtorek, 18 października 2016, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Filip Springer w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Robert Czepielewski
Tego dziennikarza i reportażysty jeleniogórskim fanom literatury faktu nie trzeba przedstawiać. Jego debiut literacki „Miedzianka Historia Znikania” przysporzyła mu wielu wiernych fanów w całej Polsce, dlatego nie dziwi, że na wczorajsze (17.10) spotkanie w Książnicy Karkonoskiej przybyło wiele osób.

Okazją do spotkania była nowa książka „Miasto Archipelag”, której premiera odbyła się 12 września 2016. Są to zapiski Filipa Springera z jego pięciomiesięcznej reporterskiej podróży po 31 miastach, które w 1999 roku straciły statut miast wojewódzkich.

Podczas spotkania autor w sposób ciekawy i dowcipny opowiadał o przygodach, które spotkały go podczas pracy .W każdej z miejscowości dzień zaczynał od wyjścia „w miasto” już o świcie. Przemierzał je wzdłuż i wszerz czasami spotykając się z ich mieszkańcami. Do hotelu wracał o zmierzchu, aby przez następne cztery godziny spisywać to, co zobaczył i usłyszał. To sprawiło, że nie umknęły mu problemy egzystencjonalne mieszkańców miast, które kiedyś tętniły życiem gospodarczym i kulturalnym.

Oczywiście w „Archipelagu Miasto” są także wątki dotyczące Jeleniej Góry. Zresztą sam autor przyznał, że Jelenia Góra obok Wałbrzycha i Legnicy jest jego ulubionym miastem, którego historia jest kopalnią wiedzy i pomysłów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group