Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7244
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn rodzinny i Mini–Mundial w SP 13

Czwartek, 12 czerwca 2014, 22:02
Aktualizacja: 22:54
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Festyn rodzinny i Mini–Mundial w SP 13
Fot. użyczone
Zarówno podczas konkurencji wieloboju dla dzieci oraz rodzin, jak i Mini–Mundialu, nie brakowało sportowych emocji. Plac przed szkołą i boisko sportowe były miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę. Dla nich właśnie przygotowano szereg atrakcji:

Wielobój rozgrywany był w trzech kategoriach: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz rodzic plus dziecko. Jak to w trzynastce było trzynaście bardzo ciekawych konkurencji: rzuty mydełkiem, szukanie monet w piasku, konkurencje zręcznościowo-szybkościowe, rzuty z niespodzianką, mundialowe gole, łamigłówki. Było wiele emocji, radości i dobrej zabawy. Były dyplomy i nagrody.

Organizatorzy przygotowali również punkty gastronomiczne w tym grill, kiermasz ciast, poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz pracowników obsługi naszej szkoły. Odbył się konkurs plastyczny, w którym uczestnicy mogli wykazać się malując kredą, mini playback show, w którym największą widownię pod scenę sprowadził występ Donatana i Cleo. Dzieci chętnie malowały twarze. Straż Miejska w Jeleniej Górze udostępniła gokarty, na których każdy, kto miał ochotę, mógł spróbować swoich sił. Nad bezpieczeństwem pod-czas jazdy czuwał osobiście inspektor Grzegorz Rybarczyk.

O godzinie 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Mundialu przez dyrektor szkoły Iwonę Placety, poprzedzone paradą uczestników turnieju oraz występem tanecznym zespołu uczniów szkoły przygotowanym przez Annę Chadży. W zmaganiach piłkarskich uczestniczyły dzieci z Przedszkola Piłkarskiego Akademii MOS Karkonosze Jelenia Góra, Akademii Piłkarskiej Chojnik, Olimpii Kowary, Szkoły Podstawowej w Ścięgnach, Olimpii Kamienna Góra oraz Akademii Piłkarskiej MOS Karkonosze Jelenia Góra, która to była razem z SP nr 13 organizatorem imprezy. Całość poprowadził w świetny sposób Marcin Młynarczyk, prezes Akademii Piłkarskiej. Po blisko czterogodzinnych zmaganiach na przyszkolnym „Orliku” przyszedł czas na rozstrzygnięcia. Jak się okazało, zwycięzcami okazali się wszyscy! Każda drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę, a każdy uczestnik z dumą eksponował otrzymany medal.

Najważniejsze, że wśród uczestników widać było pozytywne emocje związane z ich pasją – grą w piłkę nożną, a uśmiech na ich twarzach to zjawisko bezcenne!

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania dla każdego, kto przyczynił się do organizacji imprezy.

(Rada Pedagogiczna SP nr 13 w Jeleniej Górze)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group