Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7558
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn MOPS–u integrował

Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:02
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festyn MOPS–u integrował
Fot. Przemek Kaczałko
Festyn organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zorganizowano po raz szósty. Wczoraj (19.06) na Placu Piastowskim w Cieplicach integrowano się pod hasłem „walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

- Chodzi nam o to, żeby o jednym czasie i w jednym miejscu zebrać jak najwięcej organizacji działających w obszarze pomocy społecznej – wyjaśnił cel festynu Wojciech Łabun, dyrektor MOPS-u w Jeleniej Górze.

Na przybyłych na Plac Piastowski czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły bawić się z Vesną, rysować, malować, skakać na trampolinie, zjeżdżać na dmuchańcach, spróbować swoich sił we wspinaczce czy zapoznać się z zasadami ruchu drogowego.

Swoje stoiska miały też wszelkie instytucje, które wśród zadań mają wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Byli policjanci, straż miejska, pogotowie ratunkowe, areszt śledczy, a także domy pomocy społecznej, stowarzyszenia wspierające osoby niepełnosprawne, ZUS i organizator – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Ludzie mogą się dowiedzieć jakie organizacje działają, do których mogą się zwrócić o pomoc i wsparcie, a z drugiej strony - w muszli koncertowej są koncerty – dodał Wojciech Łabun. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły ludowe, dzieci z zespołem Downa, czy zespół z Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie.

Festyn MOPS-u odbył się po raz szósty i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group