Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8633
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn charytatywny dla Filipka w sobotę

Czwartek, 1 czerwca 2017, 13:44
Aktualizacja: 13:53
Autor: Org
Jelenia Góra: Festyn charytatywny dla Filipka w sobotę
Fot. Organizator
Grupa Lokalna KOD w Jeleniej Górze wraz z partnerami organizuje 3 czerwca w godz. 12.00–18.00 w Parku Zdrojowym w Cieplicach Charytatywny Festyn Obywatelski. Beneficjentem festynu będzie trzyletni Filipek Janas z Janowic Wielkich.

Chłopczyk cierpi na wiele bardzo poważnych chorób, m. in. czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekoodporną, wodogłowie pokrwotoczne, dysplazję oskrzelowo-płucną i inne. Każdy jego dzień to cierpienie. Sztywne, niewładne nóżki i rączki, napięte do granic wytrzymałości mięśnie, zaciśnięte piąstki, problemy z przełykaniem. Filipek nie siedzi i nie chodzi. Jego wielkim problemem jest spastyczność czyli nieprawidłowe, nadmierne napięcie mięśni. Filipek żyje w ciągłym bólu gdyż przykurcze w swej dolegliwości podobne są do silnych, bolesnych zakwasów u dorosłego człowieka .

Bezpośrednim celem festynu jest zebranie kwoty 18 000 zł na zabieg fibrotomii czyli procedury medycznej polegającej na przecięciu włókien mięśniowych w celu zmniejszenia przykurczów a co za tym idzie zmniejszenia dolegliwości bólowych Filipka.

Akcję wsparło wiele firm, instytucji i osób prywatnych, w tym m.in.: Huta Julia Piechowice, Western City Ścięgny, Browar Miedzianka, Hotel Gołębiewski Karpacz, Hotel Biały Kamień Świeradów Zdrój, Wydawnictwo i Poligrafia Ad Rem Jelenia Góra, jeleniogórskie teatry i muzea, Galeria Sudecka, McDonald i KFC, Akademia Happy Kids, Stonoga, Kora Jelenia Góra, Konstans Grzegorz Stankiewicz, parki miniatur, restauracje, cukiernie, salony kosmetyczne, biura turystyczne i wiele, wiele innych. Specjalne podziękowania należą się partnerom prywatnym takim jak: Dariusz Miliński, Maja Włoszczowska, Beata Wójtowicz.

Festyn będzie obfitował w wiele atrakcji takich, jak: występy artystyczne a wśród nich m.in. zespoły: AGAT, Wrzosy, Szyszak, Perfekta. Usłyszymy również Kazimierza Pichlaka, podziwiać będzie można pokazy tańca w wykonaniu Szkoły Tańca Tierra Flamenco a także tańca hip hop. Każdy znajdzie coś dla siebie gdyż organizatorzy przygotowali gry i zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Uczestnicy mogą liczyć na ciekawe nagrody. Będzie można zjeść coś smacznego na stoiskach gastronomicznych, napić się pysznego piwa z Browaru Miedzianka, pokosztować przepysznych ciast.

Kulminacyjnym momentem festynu będzie aukcja przedmiotów przekazanych przez ich właścicieli, a wśród nich między innymi obraz Dariusza Milińskiego „Roztańczona Pławna”, koszulki Mai Włoszczowskiej, Justyny Kowalczyk, Pauliny Maciuszek, Katarzyny Skowrońskiej z autografami, dwuosobowa wycieczka do Pragi, vouchery na pobyty hotelowe, zabiegi SPA, obiady, zabiegi kosmetyczne i wiele innych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy zechcą wesprzeć Filipka w jego walce o lepsze życie, którzy cenią sobie dobrą zabawę i smaczne jedzenie. Zapraszamy również osoby, które na zasadzie wolontariatu chciałyby pomóc organizatorom w dniu festynu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
807
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group