Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4873
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Festiwal tańca oczarował kolorytem i różnorodnością

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 18:03
Aktualizacja: 18:59
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Festiwal tańca oczarował kolorytem  i różnorodnością
Fot. Gabi
Niezapomniane wrażenia wizualne i zmysłowe zafundowali organizatorzy wszystkim przybyłym na II Festiwal tańca, który odbył się wczoraj na tarasie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Przystań Twórcza– Cieplickie Centrum Kultury zapowiedziało, że będzie to wydarzenie, które połączy świat orientu ze współczesnością. Tak też się stało. Dzięki bardzo urozmaiconemu programowi nawet lejący deszcz nie przegonił widzów.

Na początku zaprezentowały się utalentowane jeleniogórskie dziewczyny, które specjalizują się w tańcu brzucha. Jadwiga Sobieszczuk i Marta Michalska, które tańczyć uczyły się u Agaty Szmigrodzkiej w MDK Muflon, pokazały się z bardzo dobrej strony. Miały one w sobie bardzo dużo wdzięku. Na uroczystym otwarciu zjawili się wice prezydent Jeleniej Góry- Miłosz Sajnog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego- Stanisław Firszt, dyrektor Przystani Twórczej- Ewelina Marciniak. Całą imprezę poprowadzili Sylwia Lercher z Przystani Twórczej i Jacek Rogulski z Muzycznego Radia.

Po uroczystym otwarciu na scenę wkroczyła Rozalia Wiśniewska. Niepozorna blondynka oczarowała publiczność i organizatorów. Nie można było oderwać od niej wzroku. Zaprezentowała się w modern jazzie. Szczerze mówiąc nadal nie bardzo wiem co napisać o jej występie, poza tym, że był niesamowity, elektryzujący i chciało się go oglądać w nieskończoność. Rozalia Wiśniewska niedawno założyła w naszym mieście szkołę tańca pn. Dance Studio eMotion, w której uczy baletu i modern jazzu. Po tańcu brzucha i modern jazzie przyszedł czas na najlepszych w Polsce b-boyów.

Tribal Team Poland , bo o nich mowa, to tancerze, którzy występują na różnych zawodach w Polsce i zagranicą od dziesięciu lat. Dali oni świetny pokaz break dance’u. Po każdym indywidualnym pokazie chłopaków publiczność biła brawo. Tancerze postanowili nauczyć paru podstawowych figur kilka osób. Zorganizowali konkurs. Zgłosiły się cztery dziewczynki i chłopak, który trenuje break dance. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania, a publiczność wybrała z nich najlepszą i to właśnie ona otrzymała nagrodę od chłopaków. Po części tanecznej przyszedł moment wytchnienia.

Na scenie pojawił się cygański zespół Vanessa & Sorba. Jest to jeden z najlepszych cygańskich zespołów prezentujących folklor. Słuchacze bardzo dobrze bawili się przy dźwiękach czardaszy, romansów, a nawet podśpiewywali znane utwory. Po półtorej godzinnym koncercie przyszedł czas na blok orientalny. Wystąpiły w nim najlepsze polskie tancerki tańca orientalnego. Do Cieplic przyjechała Samira, która ma w całym kraju rzesze fanek, a każda tancerka brzucha chciałaby uczestniczyć w jej warsztatach. Pojawiła się na scenie także Anna Redlin, która jest nauczycielką tańca flamenco, orientalnego i tribal bollydance.

Wystąpiła ona także z formacją Kardamon. Całości dopełnił Kimo Ibrahim Mahmoud w niesamowitym tańcu derwisza. Piękne kostiumy tancerek, oryginalne rekwizyty dopełniły niesamowite widowisko. Najbardziej widowiskowym tańcem był taniec z wachlarzami w wykonaniu Samiry. Wystąpiła ona także w duecie z Kimo. Mamy się czym pochwalić, ponieważ w Jeleniej Górze mieszka jedyny w Polsce tancerz tanoura. Zaprezentował niesamowity taniec derwisza. Publiczność szalała i klaskała w rytm muzyki. Po reakcji publiczności można sądzić, że Kimo ma w Jeleniej Górze sporo fanek. Na koniec tegorocznego festiwalu wystąpił zespół The Ukrainian Folk. Byli mocnym akcentem na koniec imprezy. Folk-rockowa formacja dała z siebie wszystko. Ponad godzinny koncert zespołu rozgrzał nieco zziębniętą publiczność.

II Festiwal tańca był udany, nawet pomimo kiepskiej pogody, która przepędziła niektórych widzów. Ważne jest to, że udało się organizatorom ściągnąć bardzo dobrych artystów i to nie tylko z Polski. Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczny festiwal będzie jeszcze lepszy, zaś aura - słoneczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group