Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10588
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Tajemnic w Zamku Książ

Środa, 4 sierpnia 2021, 14:15
Autor: Mateusz Mykytyszyn/Zamek Książ
Wałbrzych: Festiwal Tajemnic w Zamku Książ
Fot. Użyczone/Zamek Książ
Pokazy lotnicze, inscenizacje historyczne, spotkanie z generałem Hermaszewskim to atrakcje nowego Letniego Festiwalu Tajemnic. Jego zaplanowana na 14-15 sierpnia , pierwsza edycja upłynie z tematem przewodnim „W chmurach”. Letni Festiwal Tajemnic w wałbrzyskim Zamku Książ to największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy przygód oraz miłośników historii.

Na gości festiwalu czekają aż cztery niezwykłe, podniebne pokazy najsłynniejszej w Polsce ORLEN Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Dzięki codziennym inscenizacjom historycznym „Polscy lotnicy w Anglii" zobaczymy, jak wyglądał dzień w obozie lotników Jego Królewskiej Mości, a z kilkudziesięcioma rekonstruktorami będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli obejrzeć wystawę lotniczą „W chmurach” w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu modeli samolotów oraz rekwizytów polskich lotników. Specjalnym gościem festiwalu został Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. W programie będzie również wykład „Świdnica rodzinne miasto Czerwonego Barona”. Specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi we wnętrzach zamku powstanie strefa „W gwiazdach”, gdzie czekać na Was będą wróżbici i cyrkowcy, którzy otworzą przed Wami magiczne meandry ezoterycznego świata. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie „Tajemniczy zamek” trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych... duchów. Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego.

Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy lotu nad zamkiem świecie wirtualnym. Teren Letniego Festiwalu Tajemnic odbywającego się w dniach 14-15.08.2021 r. (sobota-niedziela) obejmuje Zamek Książ, przedzamcze wraz z dziedzińcem i tarasy. W związku z tym w podanym terminie kasy biletowe będą się znajdować przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany.

Partnerem Głównym Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group