Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Festiwal błędów dla łodzianek, koniec marzeń o finale

Sobota, 18 maja 2013, 18:43
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2013, 10:28
ChKS Łódź oraz Ruch Chorzów – to ekipy, które w sobotę (18. maja) wywalczyły awans do finałowego turnieju o Puchar ZPRP. W meczu o "być, albo nie być" jeleniogórzanki przegrały z ChKS–em 13:14.

Po porażce w dramatycznych okolicznościach z Ruchem Chorzów, jeleniogórzanki musiały pokonać ekipę z Łodzi, by liczyć się w walce o awans do turnieju finałowego. Początek spotkania napawał lekkim optymizmem, bowiem w 15. minucie gospodynie prowadziły 6:4, ale przez kolejne 8 minut kibice zgromadzeni w hali przy ul. Złotniczej nie zobaczyli żadnego gola. Przed przerwą łodzianki zdołały wyrównać na 6:6, ale ostatnie słowo w pierwszych 25. minutach należało do KPR-u, który w osłabieniu na 2 sekundy przed syreną strzelił bramkę na 7:6.

Po zmianie stron bohaterki hanballowego widowiska nadal uczestniczyły w festiwalu błedów, podopieczne Dariusza Jarosza dopiero po 12 minutach od wznowienia gry zdobyły gola na 8:10. W 43. minucie na tablicy wyników było już 10:13, młodziczki KPR-u resztkami sił i z ogromnym poświęceniem starały się odrobić straty doprowadzając na 3 minuty przed końcem do stanu 12:13. Walkę o przedłużenie nadziei na awans okupiły podobnie jak w piątkowym spotkaniu, bólem, łzami i koniecznością przełknięcia goryczy porażki. Ostatecznie KPR MOS przegrał z ChKS-em Łódź 13:14 i stracił szansę na przebrnięcie fazy półfinałowej Pucharu ZPRP.

W niedzielę o godz. 10:00 zespoły, które zapewniły sobie awans (ChKS i Ruch) powalczą o pierwsze miejsce w turnieju, a jeleniogórzanki o godz. 12:00 podejmą ASPR Zawadzkie-Pawonków w meczu o 3. miejsce.