Czytających: 9471
Zalogowanych: 11

Polska: Fatalna końcówka

Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Zespół AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra uległ na wyjeździe ŁKS – owi Łódź 68:83 w drugim pojedynku, którego stawką było prawo gry o piąte miejsce w Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Tym samym jeleniogórzankom pozostała walka o miejsca VII-VIII z Polfą Pabianice.

W pierwszym meczu obu zespołów rozegranym w ubiegłą sobotę w Jeleniej Górze zwyciężyły łodzianki 71:64. Mecz w Łodzi przez większa swoją część był wyrównany, a jego przebieg dawał nadzieję że jeleniogórzankom uda się odrobić starty z własnego parkietu. KK rozpoczęło potkanie piątką: Izabela Bogdan, Natalia Małaszewska, Sabrina Scott, Dorota Wójcik i Magda Gawrońska. W pierwszych dwóch odsłonach na parkiecie trwała walka kosz za kosz i żadna z drużyn nie prowadziła różnicą większą niż cztery punkty. Świetną partię w zespole gości rozgrywała w tym okresie I. Bogdan, która do przerwy rzuciła 18 punktów, w tym trzy razy trafiając za trzy punkty. Po 20 minutach AZS prowadził 43:41. Od początku III kwarty powoli zaczęła się zarysowywać lekka przewaga ŁKS – u, prowadzonego przez dobrze dysponowaną rzutowo Leonę Krystofovą. Po jej rzucie za trzy pkt. w 24 min gospodynie wygrywały 55:45, by po 30 min. prowadzić 67:59. Początek ostatniej części gry był chaotyczny i przez prawie trzy minuty żadna z drużyn nie potrafiła powiększyć swoich zdobyczy punktowych. W kolejnych minutach znacznie lepiej prezentowały się jeleniogórzanki i po rzucie I. Bogdan ich strata do gospodyń wynosiła jedynie trzy oczka 67:70. Niestety ostatni fragment gry w wykonaniu podopiecznych trenera Rafał Sroki był fatalny. Nasze koszykarki nie potrafiły powstrzymać kolejnych akcji L. Krystofovej i Renaty Oliveiry, same pudłując kilka kolejnych rzutów. Końcowe trzy minuty pojedynku AZS przegrał 13:1 i w całym spotkaniu uległ łodziankom 68:83.

<b>ŁKS Łódź – AZS KK 83:68 (19:21, 22:22, 26:16, 16:9)</b>
<b>AZS KK:</b> Scott 21, Bogdan 20, Małaszewska 11, Wójcik 6, Gawrońska 5, Arodź 3, Myćka 2, Lara, Szczuraszek , Sojka.