Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6851
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Farsa o tym, czego nie widać

Środa, 30 grudnia 2015, 12:39
Aktualizacja: Czwartek, 31 grudnia 2015, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Farsa o tym, czego nie widać
Fot. Przemek Kaczałko
Już w 2 stycznia 2016 r. na Dużej Scenie Teatru Cypriana Kamila Norwida odbędzie się premierowy pokaz stuki Michaela Frayna pt. „Czego nie widać” w reżyserii Adama Biernackiego. Będzie to farsa o trudnościach produkcji spektaklu.

Zatem czego nie widać? - Mam nadzieję, że pośpiechu, w którym przygotowywaliśmy spektakl – zażartował po próbie prasowej reżyser Adam Biernacki. – Na pewno widać dobrą zabawę oraz to, że próbujemy opowiedzieć farsę o farsie w warunkach jeleniogórskich. Jest to sztuka o aktorach, którzy przygotowują sztukę. Postaraliśmy się jak najbardziej zbliżyć nasze warunki do kontekstu całej sztuki. Jest ona o przenikaniu się wielokrotnym życia prywatnego ze sceną. Często to, co widzowie widzą na scenie, okazuje się, że nie widzą, co się dzieje poza całym kontekstem – opowiada A. Biernacki dodając, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, pokazanie jak powstaje spektakl „od kuchni”, a problemy momentami są karykaturalne, co cechuje farsę.

- To, co tutaj się dzieje, często działo się na naszych próbach – podkreśla reżyser. Jak mówią organizatorzy, często pod koniec roku brakuje pieniędzy w budżetach teatrów, więc by urzeczywistnić zdarzenia – zdecydowano „wygrzebać” z magazynów ubrania w kratkę, a nawet organizowano specjalną zbiórkę ubrań na ten cel.

- Nigdy nie grałem w farsie i świetnie się bawię. Jak pierwszy raz przeczytałem scenariusz tej sztuki, to zobaczyłem, że jest to w zasadzie istna instrukcja obsługi. Wydaje się, że jest to niepoukładane, ale jest to pieczołowicie zaplanowane – wyznał Kamil Przystał, który gościnnie wystąpi na jeleniogórskiej scenie.

W sztuce Michaela Frayna pt. „Czego nie widać” wystąpią: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Agata Moczulska, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek, Piotr Konieczyński, Bogusław Siwko, Katinka Maché (gościnnie) oraz Kamil Przystał (gościnnie). Reżyserem spektaklu jest Adam Biernacki, a scenografią i kostiumami zajęła się Joanna Jaśko-Sroka.

Jelonka.com objęła patronat nad wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group