Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6659
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ewa Trybuła–Kiernicka odwiedziła Jelenią Górę

Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Ewa Trybuła–Kiernicka odwiedziła Jelenią Górę
Fot. Archiwum autora
Kolejna kandydatka do Europarlamentu odwiedziła stolicę Karkonoszy. Ewa Trybuła–Kiernicka to rodowita Dolnoślązaczka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Artystka, rysownik, przedsiębiorca, scenografka i działaczka społeczna. Przez wiele lat związana z Wrocławską Wytwórnią Filmów Fabularnych.

W 2013 r. przedstawiona przez Aleksandra Kwaśniewskiego jako koordynatorka Europy Plus na Dolny Śląsk. Od listopada 2013 r. wiceprzewodnicząca zarządu wojewódzkiego Twojego Ruchu. W 2011 r. organizatorka głośnego protestu społecznego przeciwko wprowadzeniu tzw. nocnej prohibicji w centrum Wrocławia, który poparło ponad 18 tys. osób. W latach 2012-2013 aktywnie walczyła o niezamykanie na noc Wyspy Słodowej. Ewa jest autorką popularnego bloga z karykaturami kometującymi bieżące wydarzenia polityczne. W styczniu 2014 r. nominowana do tytułu „Dolnoślązak Roku 2013” organizowanym przez „Gazetę Wrocławską”. Od 2012 r. jest członkiem Rady Programowej TVP Wrocław. Ewa Trybuła-Kiernicka jest m.in. autorką projektu "Miejska Plaża na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu" w ramach wrocławskiego budżetu obywatelskiego.

- Dolny Śląsk ma potencjał, aby stać się europejską Kalifornią. Karkonosze w tym Kotlina Jeleniogórska mają potencjał, aby stać się europejskim Big Sur czy Napa Valley, które słyną z turystyki i oszałamiających widoków. Potencjałem tego subregionu pod względem turystycznym są walory kulturowe i przyrodnicze. Porównanie do Kalifornii jest zamierzone z dwóch względów: po pierwsze jest to moje hasło kampanii, po drugie i co istotniejsze w związku z moją wizytą w Jeleniej Górze to, że w Kalifornii dla celów turystycznych wybudowano Castello di Amorosa - Zamek Kochanków w Napa Valley - jedną z nielicznych udanych replik zamku w Stanach Zjednoczonych. Karkonosze i subregion Jeleniogórski mają dziesiątki pięknych zamków i pałaców - dlatego warto wykorzystać ten potencjał.

- Przygotowując się do wizyty w Jeleniej Górze bardzo rozczarowała mnie oficjalna strona miasta i nie myślę tutaj o stronie graficznej, gdzie jako osoba związana od wielu lat z polską kulturą mogłabym mieć zastrzeżenia, ale dlaczego strona miasta, na której są informacje turystyczne jest tylko w językach: polskim, angielskim, czeskim oraz niemieckim. Dlaczego nie jest przygotowana również w językach: arabskim, rosyjskim, włoskim, japońskim oraz koreańskim. Więcej turystów to więcej miejsc pracy. Po za tym przetłumaczenie stron informacji turystycznej na te języki nie wymaga ani 66 mln złotych, jak portal e-DolnySlask, ani 49 mln jak portal internetowy dla bezdomnych. Tylko znacznie mniejszych pieniędzy oraz woli urzędników. Jako rodowita Dolnoślązaczka uważam, że Maja Włoszczowska jest dobrą ambasadorką subregionu jeleniogórskiego w Polsce, ale o ile potwierdzą się informacje tabloidów to Jelenia Góra jak i Szklarska Poręba zyskają nową ambasadorkę i promotorkę walorów turystycznych regionu jaką może zostać Justyna Kowalczyk. Dlatego apeluję publicznie do urzędników i polityków nie zmarnujcie tej szansy dla dobra Jeleniej Góry, dla dobra Dolnego Śląska.

- Dolny Śląsk, aby stał się europejską Kalifornią musi wykorzystywać potencjał jaki płynie z innowacyjności i kreatywnego myślenia. W Jeleniej Górze mieści się ZOD Politechniki Wrocławskiej, której jestem absolwentką. Studenci Politechniki Wrocławskiej już nie raz udowodnili jak ogromny mają potencjał - przykłady: łazik marsjański (zdobył II miejsce na międzynarodowych zawodach University Rover Challenge 2013 na pustyni Utah) czy projekt New Warsaw Wratislavia (nawiązujący do legendarnej warszawy projekt nowego samochodu osobowego). Warto zauważyć, że tylko w 2012 r. zarejestrowano 137 rozwiązań opracowanych i zgłoszonych przez pracowników uczelni, która ma ZOD w Jeleniej Górze - kontynuje kandydatka Europy Plus TR.

- W Parlamencie Europejskim chcę godnie reprezentować Dolny Śląsk w tym region Jeleniogórski. Czy któryś z obecnych Europosłów zorganizował wystawę promującą walory turystyczne oraz kulturę Karkonoszy? Z tego co mi wiadomo to nie. A mieli aż 5 lat, aby to zorganizować - dodała Trybuła-Kiernicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group