Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8397
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Error Label w finale!

Sobota, 23 listopada 2019, 20:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 listopada 2019, 11:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Error Label w finale!
Fot. Tomek Raczyński
Za nami drugi koncert eliminacyjny Ligi Rocka, w którym o przepustkę do wielkiego finału walczyło 5 zespołów. Poziom był wysoki, ale jury zdecydowanie wybrało kapelę Error Label z Wrocławia. To właśnie ten zespół zgarnął nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych i zagra w maju na dużej scenie.

W drugim z koncertów eliminacyjnych wystąpili:

Dead Again - zespół powstały w 2016 roku w Świebodzicach, który swoje korzenie ma w 2012 roku, gdy dwóch muzyków grało w kapeli Angry Again. Aktualnie wydają swój pierwszy album. Dead Again występuje w składzie: Grzegorz Stawicki (śpiew), Bartłomiej Pierzchała (gitara), Wojciech Wierzbicki (perkusja), Sławomir Gucwa (gitara) oraz Piotr Hejnicki (gitara basowa).

Na małej scenie Sali Novej JCK wystąpił też Blind to Differences - kapela z Nowego Targu najlepiej się czuje w muzyce hard core i punk, które starają się łączyć z funkiem i jazzem. W marcu 2019 r. wydali swój debiutancki album pt. "Bałagan". Występują w składzie: Bartek Wiechęć (śpiew), Jan Szałwia (gitara, śpiew) oraz Adam Pańszczyk (perkusja).

Kolejnym zespołem był The Cold, który gra klasyczny hard rock. Kapela występuje w składzie: Mariusz Szafrański (śpiew), Jan Mondry (gitara basowa), Krzysztof Palczyński (perkusja), Mikołaj Wawrzyniak (gitara) i Przemysław Kucharczyk (gitara).

Wśród ubiegających się o nagrodę pieniężną i przepustkę do finału był też Mudride, którego początki sięgają 2013 roku - pod nazwą East Fist. Od 2018 roku muzycy grają pod obecną nazwą. Jak sami mówią, grają klasyczny hard rock z elementami heavy metalu. Występują w składzie: Mateusz Lizak (śpiew, gitara basowa), Aleksander Gabryś (gitara), Paweł Oleksy (perkusja) oraz Radosław Banicki (gitara, śpiew).

Jak się okazało, największe uznanie w oczach i uszach jurorów znalazła kapela Error Label z Wrocławia, który koncertuje od 2016 roku. Uwielbiają grac klasyczny metal, stoner oraz hard rock. W kwietniu br. zespół wydał debiutancką EP-kę pt. "Rust".

Nasza muzyka to southern rock/ metal, będący połączeniem mocnych, tłustych riffów z konkretną dawką energii - opisują muzycy zwycięskiego zespołu.

Licznie zgromadzona publiczność miała jeszcze okazję pobawić się przy gościach z Niemiec - wystąpił duet Cannibanalsex. Kolejny koncert eliminacyjny odbędzie się 14 lutego 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
31%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group