Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7068
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Elżbieta Dzikowska – wspaniałe spotkanie w Bukowcu

Piątek, 22 lipca 2016, 13:13
Aktualizacja: 13:15
Autor: Robert Czepielewski
Region: Elżbieta Dzikowska – wspaniałe spotkanie w Bukowcu
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (21.07) w Starym Browarze odbyło się spotkanie ze znaną podróżniczką Elżbietą Dzikowską.
Na prelekcję przybyły tłumy ludzi, którzy z uwagą słuchali o jej podróżach i wspólnym życiu z jej wielką miłością, dziennikarzem i podróżnikiem Tonim Halikiem. Wspólnie nagrali ponad 300 filmów dokumentujących ich wyprawy.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Elżbieta Dzikowska opowiadała o miejscach, które zwiedziła z mężem, o produkcjach filmowych, jak na przykład „Pieprz i Wanilia”, na których wychowało się wiele pokoleń. Dziennikarka przedstawiła kultury plemion zamieszkujących najbardziej niedostępne i niebezpieczne miejsca na świecie, mówiła o pobycie wśród plemion ludożerców, plemion Himba w Namibii, społeczności Majów i wielu, wielu miejscach na całym globie. Opowiedziała też, jak doszło do budowy pomnika, którego była inicjatorką upamiętniającego inż. Ernesta Malinowskiego w Peru.

Druga część to swego rodzaju panel dyskusyjny, w którym podróżniczka odpowiadała na pytania uczestników.

Elżbieta Dzikowska to kobieta renesansu: dziennikarka, podróżniczka, fotograf, a z wykształcenia sinolog. Autorka wielu książek, publikacji i audycji radiowych. To między innymi dzięki niej powstało w Toruniu Muzeum Podróżników im. Toniego Halika

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group