Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9674
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Elvis żyje i ma się świetnie

Piątek, 9 października 2009, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 10 października 2009, 20:43
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Elvis żyje i ma się świetnie
Fot. rylit
„Gość z Ameryki” to tytuł wczorajszego, premierowego przedstawienia teatru młodzieżowego „Metafora” działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Widowisko wyreżyserowali sami aktorzy, którzy są także autorami scenariusza.

Sztuka – baśniowa historyjka z wyraźnym cytatem z „Kopciuszka” – nawiązuje do postaci króla rocka, Elvisa Presleya. Akcja rozpoczyna się w małej wiosce w Polsce, Sianokosach. Gwiazdor trafia przez pomyłkę zamiast do Niemiec na swój występ właśnie do tej wioski, gdzie nikt o nim nie słyszał. Tam daje koncert, zakochuje się w prostej polskiej dziewczynie. Zabiera ją do Ameryki. Tam odwiedza zakochaną parę rodzina z Polski.

Swoją tytułową rolą publiczność ujął Klaudiusz Leśniak, któremu warunki głosowe i podobieństwo fizyczne bardzo ułatwiły tę kreację. O ile w czasie przedstawienia Elvis wykonuje jedną piosenkę, to na bis spektaklu Klaudiusz zaśpiewał ich kilkanaście.

Rozbawiona widownia, dosyć liczna jak na małą salkę w MDK, złożona z kolegów, rodzin młodych aktorów oraz zaproszonej młodzieży, przyjęła cały występ owacyjnie, bawiąc się świetnie przy rytmicznych utworach bardzo zbliżonych do oryginałów.

– Zespół teatru nie chciał grać jakiś nudnych spektakli ,które często nie docierają treścią do młodego widza, postanowił zrobić sztukę dla młodzieży, wykorzystując moje zdolności naśladowania słynnego Elvisa – powiedział nam bohater wydarzenia. – Powstał już pomysł następnych części historii słynnego muzyka i polskiej prostej dziewczyny.

– Czy pozostali członkowie teatru „Metafora” nie czują się w cieniu pierwszoplanowej roli K. Leśniaka? Aneta Nowińska, Agnieszka Zych, Kacper Celencewicz, Karol i Rafał Maj zdecydowanie zaprzeczają. Opiekę nad spektaklem sprawował instruktor domu kultury Krzysztof Zwoliński.

Czekamy na następny spektakl o słynnym piosenkarzu i zachęcamy do obejrzenia aktualnego przedstawienia po wcześniejszym uzgodnieniu z Młodzieżowym Domem Kultury w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group