Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5875
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Elegancja na czterech kółkach i w deszczu

Niedziela, 26 września 2010, 16:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2010, 8:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Elegancja na czterech kółkach i w deszczu
Fot. TEJO
Pasjonaci motoryzacji mieli dziś w Jeleniej Górze nie lada gratkę: mogli obejrzeć w jednym miejscu kilkanaście pojazdów zacnych marek. Na trakcie śródmiejskim zaroiło się od zabytkowych już volkswagenów i mercedesów.

Po godz. 11 zakończył się w centrum stolicy Karkonoszy I Międzynarodowy Zlot Karmann Ghia. Ten niemiecki samochód sportowy produkowany przez około 20 lat (1955 – 1974) przez firmę nadwoziową Karmann w oparciu o podzespoły Volkswagena, uważany jest w kręgach miłośników motoryzacji za auto kultowe. Zjeżdżał z taśm zarówno w Niemczech, jak i w Brazylii.

Później do centrum Jeleniej Góry wjechała kolumna mercedesów wersji w114 i w115. Te samochody przez wiele lat były symbolem luksusu na czterech kółkach i przedmiotem pożądania wielu posiadaczy aut znacznie niższej klasy. Słynące z niezawodności i trwałości do dziś jeżdżą jako taksówki, choć produkcji tych modeli zaprzestano w drugiej połowie lat 70. XX wieku.

Wypieszczone mercedesy stanęły w szpalerze wzdłuż ulicy 1 Maja. Można było podziwiać ich utrzymanie i porozmawiać z właścicielami. Przyjemność zepsuł jedynie deszcz, w którego strugach odbywały się prezentacje załóg i konkursy elegancji. Przeprowadzony wspólnie z fanami Karmannów zlot przyciągnął do Kotliny Jeleniogórskiej posiadaczy tych pojazdów z całej Polski. Od minionego piątku odwiedzali miasta i miejscowości naszego regionu. Bazą wypadową było Zachełmie.

Pogoda załamała się dopiero dziś. Przez pozostałe dni aura sprzyjała zlotowiczom. W niedzielę, w strugach deszczu, organizatorzy podziękowali za przyjęcie Miłoszowi Sajnogowii, zastępcy prezydenta miasta. Każda załoga dostała pamiątkowy dyplom – a za zwycięstwo w poszczególnych konkursach na laureatów czekały puchary.

Na kilka godzin trakt śródmiejski stał się bardzo ruchliwą ulicą, bo – prócz pojazdów uczestniczących w zlocie – zajeżdżały tam auta wiernych zdążających na mszę do Kościoła Łaski. Imprezy nie można było jednak przeprowadzić na placu Ratuszowym z powodu trwającego jeszcze Jarmarku Staroci i Osobliwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group