Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4937
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekumenicznie i świątecznie

Niedziela, 15 grudnia 2019, 5:53
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 6:06
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ekumenicznie i świątecznie
Fot. WAC
Sebastian Kozieł – proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej i Anna Bałkowska – radna miasta Jeleniej Góry byli inicjatorami XX. Cieplickiego Opłatka Ekumenicznego, który wczoraj (14.12) odbył się w Kościele Ewangelicko – Augsburskim przy Placu Piastowskim.

W tym roku Cieplicki Opłatek Ekumeniczny odbywał się po raz dwudziesty. Jednocześnie pierwszy raz zabrakło na nim jednego z inicjatorów imprezy, zmarłego niedawno księdza prałata Józefa Steca.

Poza ciepliczanami w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z senatorem Krzysztofem Mrozem i prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści. Ekumeniczny charakter imprezy podkreśliły wystąpienia duchownych trzech wyznań: ewangelicko – augsburskiego, katolickiego i prawosławnego. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt oraz udali się na świąteczny poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

29
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group