Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8556
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Eko–piknik, ulewa, cierpliwość i country

Poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 9:57
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2015, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Eko–piknik, ulewa, cierpliwość i country
Fot. Tomasz Raczyński
Sobota (15.08) na Placu Ratuszowym upłynęła pod znakiem edukacji ekologicznej oraz imprezy w stylu country, którą poprzedziła nawałnica zalewając sprzęt na scenie, co spowodowało długą przerwę.

W samo południe na jeleniogórskim Rynku dzieci i młodzież (a także dorośli) mieli okazję zgłębić wiedzę na temat segregacji odpadów, zobaczyć sprzęt Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, a także obejrzeć bajkę w wykonaniu Teatru Duet.

W godzinach popołudniowych furorę robiła darmowa grochówka serwowana przez strażaków z OSP Raszyce z ul. Wiejskiej, którą przygotował Charles Daigneaut z programu Masterchef.

Plany organizatorom pokrzyżowała ulewa, która przeszła w sobotę przez centrum miasta zalała sprzęt muzyczny, którego w porę nie zasłonięto. Było to powodem rezygnacji z występu gwiazdy, na którą oczekiwało wielu młodych jeleniogórzan – Kasi Popowskiej.

- Kochani, taka sytuacja przydarza się nam po raz pierwszy. Nawałnica, która przeszła przez Jelenią Górę kilka godzin temu, całkowicie zniszczyła sporą część naszych instrumentów, sprzętu realizacyjnego oraz oświetleniowego. Uniemożliwiło nam to zagranie koncertu w ramach dzisiejszej imprezy na Placu Ratuszowym. Z wielką przykrością informuję o tym zdarzeniu, ale mam nadzieję, że niebawem wrócimy do Waszego miasta i nadrobimy wspólny wieczór – poinformowała na swoim profilu na portalu społecznościowym Kasia Popowska.

Po długim wyczekiwaniu sprowadzono zastępczy sprzęt, wielu widzów traciło cierpliwość i opuściło Plac Ratuszowy, ale najbardziej wytrwali mieli okazję do godz. 23:30 wysłuchać gwiazd muzyki country, w tym Colorado Band, Alicję Boncol oraz Drogę na Ostrołękę. Imprezę prowadził doskonale znany w środowisku country Korneliusz Pacuda – dziennikarz, krytyk muzyczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group