Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6876
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Ekonom” z pomocą dla samotnych matek

Środa, 28 września 2016, 7:10
Aktualizacja: 22:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: „Ekonom” z pomocą dla samotnych matek
Fot. Użyczone
Kolejna partia środków czystości trafiła do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Tym razem zebrali je i przekazali uczniowie i rodzice, a także nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Z ramienia szkoły, która włączyła się do akcji Jelonki.com, zbiórkę koordynowały Małgorzata Kłosowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych i katechetka Anna Hamera.

- Jesteśmy dumne z naszej młodzieży i możemy stawiać ją za wzór do naśladowania – mówią Małgorzata Kłosowska i Anna Hamera. - W tym roku szkolnym 2016/2017 oczywiście będziemy kontynuować akcję, by uwrażliwiać młodych ludzi na potrzeby innych i zwracać uwagę, że czasami bardzo blisko nas jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować – dodają.

Kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej Jolanta Fjałkowska nie ukrywa, że jest to ogromna pomoc dla placówki, szczególnie w okresie trwającego od kilku miesięcy remontu obiektu.
- W ostatnich dniach miałam kontrolę finansową i pani zapytała dlaczego tak mało wydajemy na środki czystości – opowiada z uśmiechem na twarzy Jolanta Fjałkowska. - Odpowiedziałam jej, że wspierają nas szkoły, które włączyły się do akcji Jelonki.com. Więc o tej akcji mówić się będzie już nawet w Warszawie – żartuje. – A tak naprawdę, jest to dla nam ogromna pomoc, za którą dziękuję. Dzięki niej, możemy odłożyć pieniądze na kontynuowanie remontu. Obecnie mamy już zmodernizowane całe piętro oraz kotłownię, a także wymieniliśmy schody. Teraz został do remontu parter, a także pomieszczenia piwniczne – dodaje kierowniczka ośrodka.

Pomoc w postaci środków czystości i środków chemicznych przekazały już: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze na czele z Bożeną Fijałkowską (w marcu), Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyr. Bogdanem Helikiem (w kwietniu), Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Heleną Kasperczyk (w maju), Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze (w czerwcu), Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (g. Pieńsk, powiat zgorzelecki) na czele z Katarzyną Idziak (w lipcu) i Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze (sierpień).

Przypominamy, że w ramach akcji Jelonki.com, której celem była pomoc przy remoncie placówki, zebrane zostały też materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który w kwietniu przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Teraz zachęcamy kolejne firmy i sklepy budowlane do włączenia się do tego niezwykłego działania – poprawy warunków życia przebywających w ośrodku mam i dzieci, które przeszły piekło i musiały uciekać z własnych domów najczęściej przed przemocą i biedą.

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441.

Komentarz autorki:
Już siedem szkół przekazało środki czystości i środki higieniczne do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Kolejne placówki zapowiedziały zbiórki. Włączyli się także przedsiębiorcy i ludzie dobre woli, którzy robili drobne przelewy na konto placówki. Pokonaliśmy ponad połowę drogi. Bez Państwa wsparcia nie byłoby to możliwe. Dziękujemy i prosimy o więcej.
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group