Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5919
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekonom stawia na języki obce

Środa, 28 marca 2018, 9:38
Autor: Agnieszka Kumek
Jelenia Góra: Ekonom stawia na języki obce
Fot. Marcin Mędoń
Jak na szkołę oferującą profile turystyczny i hotelarski przystało, jeleniogórski Ekonom kładzie duży nacisk na nauczanie języków obcych. Oprócz angielskiego i niemieckiego ogólnego i zawodowego, szkoła oferuje też język francuski i rosyjski do wyboru. Prowadzi wymianę z niemiecką Berufsbildende Schule w Gerolstein, a hotelarze odbywają praktyki np. w Londynie.

Język angielski jest najbardziej popularny wśród młodzieży, więc więcej organizowanych jest imprez anglojęzycznych, np.Walentynki. Jednak nauczyciele języka niemieckiego także bardzo starają się przekonać uczniów, że i ten język wart jest przyswojenia, zwłaszcza na naszym terenie.

22 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych odbył się Dzień Niemiecki. W tym dniu podczas przerw rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu niemieckich piosenkarzy a w auli szkolnej dziesięć trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze, drugie oraz trzecie w formie zabawowej uczestniczyło w konkursie dotyczącym języka niemieckiego. Uczestnicy startowali w różnych konkurencjach, np. w łamańcach językowych, quizie wiedzy o Niemczech, turnieju „5 sekund” i innych. Przypomniano też znaną trochę starszym piosenkę Neny „99 Luftballons” i podobała się! Okazało się, że językiem niemieckim też można się dobrze bawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group