• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 22:58
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6634
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ekonom i wicedyrektor szkoły z laurem od Ministra Turystyki i Sportu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 stycznia 2014, 7:50
Aktualizacja: 11:03
Autor: Angela
Fot. Angela
Odznakę „Za zasługi dla turystyki” przyznano Zespołowi Szkół Ekonomiczno– Turystycznych w Jeleniej Górze oraz wicedyrektor szkoły Barbarze Cymańskiej– Garbowskiej. Odznaczenia Ministra Turystyki i Sportu wręczył podczas rozpoczęcia Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej (15.01.) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Obecnie, w okresie niżu demograficznego, z którym radzić muszą sobie szkoły w całej Polsce, jeleniogórski „Ekonom” kształci 640 uczniów. Były jednak lata, w których liczba uczniów była wielokrotnie wyższa. Absolwenci tej szkoły bez problemu radzą sobie na studiach i na niełatwym rynku pracy w Polsce i za granicą.
- Od ponad 30 lat kształcimy młodzież w zawodach turystycznych i hotelarskich. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia – mówiła dyrektor szkoły Joanna Marczewska. - Są to działania na rzecz turystyki regionalnej i nie tylko. Staramy się dostosowywać kierunki naszego kształcenia i program nauczania do zmian na rynku polskim i światowym. Obecnie zastanawiamy się nad wprowadzeniem klasy o profilu „turystyka”, w której zawód Technik Usług Turystycznych zostałby wzbogacony nową ofertą, jak np. zdobywanie uprawnień przewodnika górskiego. Czego można nam teraz życzyć? Dalszego rozwoju i takiego zainteresowanie naszą szkołą, jakie było w latach poprzednich – mówiła Joanna Marczewska.

Indywidualne odznakę przyznano również wicedyrektor szkoły Barbarze Cymańskiej-Garbowskiej, która od wielu lat przygotowuje uczniów do zawodu i ma w tym zakresie ogromne sukcesy. To m.in. przez nią przygotowywani uczestnicy zdobywają czołowe miejsca na olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych. To jej wkład i zaangażowanie przy każdym konkursie podkreślają uczniowie.

- Dzięki jej wieloletniej pracy z uczniami w zawodzie technik turystyki i technik hotelarstwa, szkoła osiąga ogromne sukcesy, więc to wyróżnienie jest zasłużone – mówiła Joanna Marczewska.

Nagrody szkole i wicedyrektor Barbarze Cymańskiej-Garbowskiej gratulowała m.in. Danuta Brzezińska, przewodnicząca rady rodziców. Wręczając dyrekcji piękne bukiety kwiatów podkreślała, że jest to ogromny sukces, który jednak można było przewidzieć, bo placówka wzorowo przygotowuje do zawodu i ma bardzo wysoki poziom, potwierdzony licznymi sukcesami uczniów i absolwentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ninka 17-01-2014 8:28
To m.in. przez nią przygotowywani uczestnicy zdobywają czołowe miejsca na olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych a może dzięki Pani wicedyrektor
~ 17-01-2014 9:10
To też zasługa Guci.
~Kazimierz 17-01-2014 9:42
Wiem, że trudno przyjmować krytykę, to przykre w sytuacji dużego zaangażowania Szkoły i Dyrekcji. Niemniej jednak chciałbym usłyszeć o dalszych losach absolwentów. Także, jak znajdują się na rynku pracy ? Ponawiam również pytanie, dlaczego właściciele hoteli i pensjonatów w regionie mają taki problem z doborem pracowników ?
~do Kazia 17-01-2014 18:09
Kazimierz, nie trolluj już? Ile razy jeszcze napiszesz to samo? Dostałeś mnóstwo odpowiedzi w poprzednich wątkach, ale tępej głowie jak widać nic nie przemówi do rozsądku.
~oj Kazio.. 17-01-2014 19:45
to ja sie zapytam inaczej... dlaczego absolwenci tej szkoly, ci ktorzy pracowali ciezko przez te 4 lata, ci ktorzy byli wyrozniani na tle pozostalych uczniow, ci ktorzy przede wszystkim wyrozniali sie niesamowicie duza wiedza w tej dziedzinie, ci ktorzy byli do tej pracy stworzeni i ci ktorzy tej pracy w tej branzy nie moga znalezc ... dlaczego pracodawcy odrzucaja ich cv,,, dlaczego nawet na nie nie chca spojrzec? moze dlatego ze wola zatrudnic swoja rodzine, lub zapewnic ta posade corce znajomego? to w tym jest problem... no i w tym ze stawki jakie proponuja w tej branzy sa nieadekwatne do wykonywanej pracy, ktora jakby ktos sobie z tego sprawy nie zdawal jest strasznie ciezka nie tylko fizycznie (praca w kazde swieto czy weekend) ale pzrede wszystkim ciezka psychicicznie.
~ 17-01-2014 22:29
wy tu się wyróżniacie a ja gorę
~Kazimierz 18-01-2014 8:51
To nieprawda, że dostałem dużo odpowiedzi na moje pytanie. Była tylko jedna, konkretna - "bo nie płacą". Proszę sprawdzić. Ja, oczywiście, potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ale, zadałem je z pełną powagą, bo problem ( vide chociażby 19:45 ) jest. Tu nie chodzi o to, żebym sam sobie odpowiadał na pytania. Doświadczyłem na własnej skórze profesjonalistów z regiionalnej branży turystycznej i nie są to miłe wrażenia. Może warto złoić im skórę ! PS. Słowo "trollowanie" zbyt często używane. Mam raczej zwierzęcą naturę ;-@
~@Kaziu 19-01-2014 0:34
Jesteś troll Kaziu i nic już tego nie zmieni. Zmień się chłopie, bo marnie skończysz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group