Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 13948
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologiczny Kaufland

Wtorek, 18 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:08
Autor: Marcin Świniarski
Jelenia Góra: Ekologiczny Kaufland
Fot. Jakub Bubin
Pod koniec roku na jeleniogórskim Zabobrzu stanie nowy hiermarket znanej niemieckiej sieci sprzedaży detalicznej, Kaufland. Bedzie to trzeci duzy sklep w tej dzielnicy i siódma zagraniczna sieć sprzedaży po Tesco, Carefoure, Intermarche, Lidl`u, Plusie i Biedronce. W tej chwili trwa już rekrutacja chętnych do pracy jako kasjerzy/sprzedawcy.

Spółka Kaufland Stiftung & Co. KG należy do 10 największych przedsiębiorstw handlowych Europy i dominuje w branży hipermarketów.
Sklepy sieci Kaufland znajdują się obecnie w Niemczech, Czechach i na Słowacji oraz, od 2001 roku, w Polsce i Chorwacji. Ogółem Kaufland dysponuje 500 placówkami, o powierzchni od 2 500 do 12 000 metrów kwadratowych.

Przedstawiciele sieci zapewniają, że ich polityka to niskie ceny i duża ilość towarów, których większość pochodzi od lokalnych dostawców i producentów. Ofertę mają uzupełniać punkty handlowo-usługowe, zlokalizowane w pasażu.

Firma powstała w 1930 roku, jako rodzinna firma Josefa Schwarza i zajmowała się handlem owocami południowymi. Po zmianie nazwy na Lidl & Schwarz KG rozwija się jako hurtownia artykułami spożywczymi. II Wojna Światowa przerywa rozwój przedsiębiorstwa. Pierwszy hipermarket powstał w 1960 roku w Nordwürttemberg jako magazyn C+C.

Natomiast w 1968 firma otwiera pierwszy sklep spożywczy o nzawie Handelshof o powierzchni 1200 metrów, który staje się bezpośrednim poprzednikiem Kauflandu. W 1990 roku Kaufland rozwija sieć hipermarketów na terenie byłej NRD. W 1998 roku pierwszy sklep Kaufland staje w Ostrawie w Czechach, a w 2000 roku na Słowacji w Popradzie. w 2001 roku stają pierwsze markety w Chorwacji i w Polsce w Stargardzie Szczecińskim.

Firma Kaufland zapewnia, że ze szczególną troską podchodzi do spraw ochrony środowiska. Do budowy marketów wykorzystuje materiały przyjazne dla zdrowia człowieka, samo zaś otoczenie sklepów - w miarę możliwości - zachowuje "w stanie biologicznie czynnym", czyli obsadza trawą i różnymi roślinami. Może dizęki temu Zabobrze będzie, choć trochę ładniejsze.

Powstanie kolejnego marketu na pewno ucieszy klientów, ale czy drobnych sklepikarzy coraz trudniej wiążących koniec z końcem?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
999
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Aktualności
Złapali podpalacza, ale Biedra zamknięta do odwołania
 
Kultura
Tańczyli w Sobieszowie
 
Piłka nożna
Puchar Polski: Gole i wypowiedzi trenerów
 
Karkonosze
Śnieżka, czyli po co idzie się w góry
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group