Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7472
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ekologiczne radiowozy

Środa, 9 marca 2022, 5:52
Autor: WAC
Region: Ekologiczne radiowozy
Fot. policja
Flota dolnośląskiej policji powiększyła się o 38 ekologicznych radiowozów. Są to pojazdy oznakowane i nieoznakowane z napędem hybrydowym, które wykorzystywać będą funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miast i powiatów województwa.

Hybrydowe radiowozy marki Toyota Corolla zostały kupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Umowę o dofinansowanie zadania pod nazwą „Zakup pojazdów elektrycznych dla garnizonu dolnośląskiego” podpisano w lutym 2021 roku, a następnie wdrożono niezbędne procedury do realizacji tego przedsięwzięcia, które to dziś ma swój finał. Wartość projektu opiewa na kwotę 4.5 mln złotych, z czego ponad 2.2 mln przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Nowe auta znacząco różnią się od wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co jak wiemy, ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu. - Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM, ale ciekawych rozwiązań w zakupionych pojazdach jest więcej. Samochody posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła i szperacz ułatwiający pracę w nocy, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację.

Przekazane samochody przygotowano zarówno w wersji oznakowanej, jak i nieoznakowanej, więc będą wykorzystywane zarówno przez policjantów z pionu prewencji oraz służby kryminalne. Razem z 24 hybrydowymi pojazdami tego typu, które policjanci otrzymali w styczniu br., zasilą flotę jednostek terenowych policji na obszarze Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group