Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4331
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Egipskie ciemności przy ulicy Bacewicz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 lipca 2009, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: Angela
Fot. ......
Mieszkańcy zabobrzańskiej ulicy po zmroku muszą poruszać się w zupełnej ciemności. Niemal na całej ulicy nie świecą latarnie. Mimo zgłoszeń, nikt nie reagował. EnergiaPro tłumaczy: – w wyniku podtopień pojawiły się przerwy w dostawach prądu do mieszkań, co musieliśmy usunąć w pierwszej kolejności.

Sprawę zgłosili nam okoliczni mieszkańcy. Jeden z nich brak reakcji na zgłoszenia o nieczynnych latarniach, traktuje jako opieszałość służb odpowiedzialnych. Pan Paweł pyta, czy musi dość w tym miejscu do tragedii by ktoś się problemem zainteresował.

– Sprawę zgłaszałem zarówno do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, jak i do Energii Pro, jednak nikt problemem się nie zajął – mówi pan Paweł. – To lekceważenie mieszkańców. W końcu ktoś w tych ciemnościach się potknie i złamie rękę, albo nogę, lub dostanie czymś w głowę. Zastanawiam się, jak długo jeszcze potrwa taka sytuacja.

Jerzy Bigus, wicedyrektor MZDiM tłumaczył nam natomiast, że tuż po interwencji mieszkańców, sprawę przekazał Energii Pro, która jest odpowiedzialna za usuwanie awarii oświetlenia ulicznego.
- Odpowiednia komórka sprawę przyjęła i zobowiązała się do naprawienia latarni – usłyszeliśmy. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że ustalenie przyczyny awarii trochę potrwa.

Ewa Styczyńska z EnergiiPro natomiast zapewnia, że w chwili przyjęcia zgłoszenia firma zaczęła ustalać przyczynę awarii. Okazało się, że jest to awaria kabla, ale jeszcze nie wiadomo, w którym miejscu, bo działania przerwała ulewa deszczu.

– W ciągu ostatnich dni kiedy pojawiły się lokalne podtopienia mieliśmy bardzo dużo awarii dotyczących dostawy prądu do domów i na usuwaniu skutków powodzi się skupiliśmy – mówi. Wszystkie służby były rozdysponowane w terenie do naprawy tych usterek. Obecnie kończymy już te działania i zajmiemy się latarniami przy ulicy Bacewicz. Być może jeszcze dzisiaj zostaną one naprawione, a jeśli okaże się, że jest to coś poważniejszego, najpóźniej będzie to w ciągu kilku najbliższych dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Aru 3-07-2009 13:29
na Zabobrzu to typowe... Jest wiele fragmentów, gdzie żadna latarnia się nie pali...
Ryba 3-07-2009 14:03
Bo chlopaki z Energii Pro potrafia dobrze sciemniac ;)
~Ela z Zabobrza 3-07-2009 14:14
a pan Paweł zapewne jest sędziwym emerytem któremu nie pasują wszyscy i wszystko. Nieważne, że ludzie w swoich domach nie mają prądu, przecież u pana Pawła, nie świeci latarnia ! Straszne ! Wydaje mi się, że wszystkie ekipy powinny się tylko i wyłącznie tym zająć !
~toja 3-07-2009 14:43
to chyba nie jest awaria kabla, widziałem niejednokrotnie po zmierzchu jak z latarni w miejscu znajdownia się połączeń elektrycznych sypią się iskry (zwarcie). dzieje si9ę to na słupie najbliższym przy kiosku ruchu patrząc od strony ulo. Ogińskiego
piipi 3-07-2009 15:14
.. rozpalcie OGNISKO ! Bedzie cieplo i jasno !
rymcycymcy 3-07-2009 15:16
Dobrze byłoby zilustrować te ciemności kilkoma fotkami ! Artykuł byłby ciekawszy i łatwiejszy do zrozumienia ;)
~fred 3-07-2009 15:26
w ogóle do oświetlenia Zabobrza poza kilkoma ulicami można mieć wiele zastrzeżeń - np. na odcinku ul. Kiepury koło stacji benzynowej (od. al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Sygietyńskiego) nie ma żadnej latarni, latarni brakuje na ul. Noskowskiego od przejścia dla pieszych (całkowicie nieoświetlonego) do skrzyżowania z ul. JP II (obok pijalni piwa), na ul. Sygietyńskiego wymieniono podajże 6 lub opraw na mocniejsze, ale takie oprawy powinny być przynajmniej zamontowane na całej długości tej ulicy oraz na całej długości ul. Kiepury oraz pętli autobusów, itd. itd
~Baal Zebub 3-07-2009 17:13
"I niech będą ciemności na ziemi egiptskiej tak gęste, żeby się ich mógł dotknąć" (wg J.Wujka 1599)
~do ryba 3-07-2009 17:27
tak, ty byś zrobił wszystko szybko, w całej jg byś raz,dwa,trzy naprawił ;) żałosne :)
~joka 3-07-2009 17:30
pan Paweł wielce pokrzywdzony bo mu nie świeci jeszcze, co za buractwo, u innych też nie świeci ! to nie magia, że się za dotknięciem wszystko po ulewach naprawi
~ 3-07-2009 17:46
Do ulic gdzie panują "egipskie ciemności" należy także ulica Moniuszki wzdłuz budunków 1,3,5 i 7 nie wspomne o nawierzchni chodnika!
~Niezadowolony 4-07-2009 6:14
Nasza energetyka jedno co potrafi to regularnie rachunki wystawiać. Żeby zgłosić im jakieś zdarzenie to trzeba najpierw wysłuchać kilka komunikatów na numerze alarmowym. To ma być ułatwianie życia klientom czy raczej izolacja od odbiorców.
Cień 5-07-2009 3:55
EnergiaPro, to może kity wciskać idiotom. Te wszystkie awarie, są efektem ich zaniedbania. Do toja. Raczej spięcie, nie zwarcie.
ago. 5-07-2009 12:10
Do Niezadowolonego - A spróbuj zadzwonić do GAZOWNI na Lubańskiej. Tam NIKT nie odbiera, gdy dzwoni się na numer podany w informacji telefonicznej i na ich stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group