Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8404
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Efekty warsztatów Eco–Art

Niedziela, 24 lutego 2019, 8:42
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2019, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Efekty warsztatów Eco–Art
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja miało miejsce podsumowanie warsztatów polsko–niemieckich, które odbywały się w sierpniu u naszego partnera zza zachodniej granicy. W Eco–Art wzięło udział około 30 osób – dzieci i dorosłych, które miały okazję poznać tajniki snycerstwa, malarstwa i sitodruku. Były też fotografie prezentujące warsztaty Akademii.

Warsztaty snycerstwa prowadził Jurgen Spottke, malarstwa i rysunku Maja Nagel, a tajniki sitodruku przybliżali Kathrin Christoph oraz Kilian Dachmen-Wassenberg.

Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz Bautzen, ponieważ projekt realizowany jest dzięki współpracy JCK ze Steinhaus w Bautzen - powiedział Mirosław Kulla z JCK. - Wielkie uznanie dla uczestników i szacunek dla prowadzącego Jurgena, który w ciągu tygodnia wykrzesał z osób pierwszy raz używających dłuta, tak piękne prace - dodał przedstawiciel JCK.
Bardzo nas cieszy otwartość, gotowość zajmowania się nowymi tematami, technikami oraz współpracy międzykulturowej. Akademia i Eko-Art to tylko dwa z wydarzeń, które oferujemy. Mamy też warsztaty taneczne, teatralne i inne. Dzięki temu obejmujemy wszystkie możliwe pokolenia - od dzieci w wieku 11 lat, bez górnej granicy wiekowej - powiedział Paul Fischer, jeden z prowadzących projekt "Partnerzy z kulturą".

Efekty prac można oglądać w Galerii Pod Brązowym Jeleniem do kwietnia. To nie ostatni efekt współpracy jednostek kultury z obu miasta, bowiem w lipcu w Jeleniej Górze odbędą się warsztaty dla gości z Niemiec.

Tym razem będziemy uczyć wikliniarstwa, będziemy robić stoły ogrodowe z mozaiki szklanej oraz ogrodowe lampiony ceramiczne - zapowiada Mirosław Kulla.

Projekt „Partnerzy z kulturą” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1384
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group