Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8956
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzika przyroda bliżej nas

Sobota, 3 października 2009, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Dzika przyroda bliżej nas
Fot. zdjęcia i reprodukcje: rylit
Muzeum Przyrodnicze znalazło się w gronie ośmiu placówek w Polsce, w których prezentowany jest plon konkursu „Fotografia Dzikiej Przyrody 2008”. Od wczoraj w Pawilonie Norweskim można oglądać 80 nagrodzonych, przepięknych fotografii.

To już 44. czwarta edycja zmagań dla fotografików przyrody. Konkurs organizowany jest przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine. Do pierwszej edycji zgłoszono 600 prac. W tej z 2008 roku zgłoszono aż 33,5 tys. prac autorstwa ponad trzech tysięcy fotografików z 82 krajów.

Zmagania przeprowadzono w 14 kategoriach z nagrodami za trzy pierwsze miejsca. Przyznano trzy nagrody specjalne. Przyznano tytuły: Fotograf Dzikiej Przyrody 2008 i Młody Fotograf Dzikiej Przyrody 2008. Tytuł ten dotyczył młodych ludzi w wieku od 10 do 17 lat.

Na wystawie można zobaczyć 80 fotografii nagrodzonych przez międzynarodowe jury konkursu składające się z najwybitniejszych światowych znawców przyrody i fotografików. Pod każdą pracą jest tabliczka zawierające dane autora, miejsce zrobienia zdjęcia, przyznana nagroda oraz krótkie komentarze autora i jednego z jurorów.

Nie brakuje akcentów polskich: na wystawie są prace trzech rodaków. Ekspozycję można oglądać w Polsce już od kilku lat dzięki wielkiemu pasjonatowi tego konkursu Jerzemu Zegarlińskiemu, który stara się być na każdym wernisażu tej wystawy w kraju. – Takie muzeum jak wasze muzeum jest najlepszym miejscem aby pokazywać fotografie dzikiej przyrody – powiedział. Obiecał, że wystawy pokonkursowe następnych edycji również będą pokazywane w Jeleniej Górze.

W czasie trwania wystawy można nabyć piękny kolorowy katalog wystawy z kilkudziesięcioma barwnymi fotografiami. Gorąco polecamy wizytę w Muzeum Przyrodniczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group