Zalogowanych: 15

Liga Centralna: Dziewiątka w tym sezonie lepsza po raz drugi!

Sobota, 24 lutego 2024, 21:16
Aktualizacja: 21:16
Jak to mówią suma szczęścia zazwyczaj w sporcie wychodzi na zero... Tydzień temu szczypiornistki MKS-u Vitamineo Jelenia Góra okazały się o gola lepsze od zespołu Enea Piłka Ręczna Poznań, lecz tym razem identyczną różnicą trafień musieliśmy uznać wyższość ekipy Eisberg Dziewiątki Legnica.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Dilrabo Samadovej. W 8. minucie po trafieniu Nikoli Jarosz było 4:1 dla przyjezdnych. Później gra się wyrównała, wynik zaczął oscylować wokół remisu, choć jeszcze dwukrotnie byliśmy w stanie znaleźć się na trzybramkowym prowadzeniu (7:4 i 9:6). W 20. minucie po raz pierwszy od dłużej chwili na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Od tego momentu znacznie wyższe tempo narzuciły przeciwniczki, które zdecydowanie wygrały ostatni fragment pierwszej części gry, prowadząc do przerwy 16:13.

Początek drugiej odsłony to początkowo gra gol za gol. Jeleniogórzanki nie rezygnowały z walki i w 37. minucie doprowadziły do wyrównania 19:19. Od tej chwili wynik cały czas był na styku, ale niestety dla nas był to ostatni moment, kiedy wynik był dla nas korzystny. Cały czas na minimalnym prowadzeniu 1-3 bramkowym prowadzeniu znajdowały się gospodynie i to one dowiozły ten triumf do końcowej syreny. Nasze zawodniczki walczyły, ale tym razem lepsze od gola były rywalki, a konkretnie Eisberg Dziewiątka Legnica.

Eisberg Dziewiątka Legnica - MKS Vitamineo Jelenia Góra 30:29 (16:13)

MKS: Wierzbicka, Mazurkiewicz (12), Załoga (4), Oreszczuk (4), Morozenko (2), Gałuszka (2), Piotrowska (2), Bielecka (2), Jarosz (1), Matczyńska.