Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3738
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Wagarowicza pod opieką policji

Środa, 20 marca 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: 112
21 marca – kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny popularnie obchodzony przez młodzież jako „ Dzień wagarowicza”. Również i w tym roku większa część młodzieży zamiast do szkoły, pójdzie na mniej lub bardziej oficjalne wagary. Policja jeleniogórska biorąc pod uwagę przewidywane zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i porządku publicznego rozpoczęła działania prewencyjne.

Co te działania przewidują?
• Kontrolę newralgicznych punktów gromadzenia się dzieci i młodzieży, tj. parki, dworce, centra handlowe, puby, kafejki internetowe oraz punkty sprzedaży alkoholu pod kątem dostępu nieletnich. Należy pamiętać, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem.
• Podejmowanie wszelkich działań prewencyjnych uwzględniających właściwe sposoby zapobiegania naruszeniom porządku publicznego;

- Dodatkowo przed tym terminem policjanci wspólnie z nauczycielami prowadzili pogadanki w szkołach na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, nie tylko zdrowotnych, ale również informowali o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania czy dystrybucji środków odurzających oraz rozmawiano o zgubnych skutkach spożywania alkoholu. Trzeba jednak pamiętać, że ani szkoła, ani policja czy też organizacje społeczne nie są w stanie dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwo bez pomocy rodziców – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

I dodaje. Stąd nasz apel, aby zwłaszcza tego dnia rodzice:
• Ustalili jak i z kim dziecko spędza dzień;
• Podpowiedzieli swoim pociechom, aby wzięły udział w organizowanych imprezach;
• Kolejny raz przestrzegli przed spożywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków;
• Zapewnili stały kontakt telefoniczny z dzieckiem i wyznaczyli godzinę powrotu do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group