Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6881
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Dziecka - impreza na lotnisku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:17
Autor: PK
Już po ras siódmy - dzięki Aeroklubowi Jeleniogórskiemu - odbyła się na jeleniogórskim lotnisku impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Organizatorzy imprezy zadbali, by w tym dniu dzieci się nie nudziły, organizując wiele konkursów i zabaw. Straż miejska i policja przygotowały, jak zwykle, miasteczko ruchu drogowego, oraz konkurs rysunkowy. Po prawidłowym przejeździe dzieci otrzymywały drobne upominki a także okolicznościową kartę rowerową – uprawniającą do jazdy na rowerze tylko w dniu trwania imprezy. Prace narysowane przez dzieci w konkursie rysunkowym organizowanym przez straż miejska i policję pojadą aż do Wielkiej Brytanii, gdzie sponsor konkursu firma Fox Kids przyzna nagrody. Młodzież szkolna ze szkół średnich, należąca do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, także zorganizowała wiele atrakcji, mi. konkursy plastyczne – „Mój przyjaciel” i „Moje Wakacje” rysowane bądź na asfalcie bądź na arkuszach papieru, konkurencje sportowe – „Bieg z woreczkiem na głowie” czy „Bieg w workach” oraz quizy i konkursy wiedzy. Warto dodać, że młodzież z TPD współorganizowała imprezę na zasadzie wolontariatu. Współorganizatorem dnia dziecka na lotnisku był także Polski Czerwony Krzyż organizujący mi. „Rzut piłeczka do celu” i „Wędkę szczęścia”. Jedynym zastrzeżeniem do wielu konkurencji były źle dobrane grupy wiekowe, gdzie obok 14-to latka startował 4-ro czy 5-cio latek. W trakcie trwania imprezy można było także zjeść – głównie potrawy z grilla – na jednym z wielu stoisk gastronomicznym oraz powspinać się na sztucznej ścianie wspinaczkowej. Wiele stoisk sprzedawało piwo, co nie powinno mieć miejsca na imprezie organizowanej dla dzieci. Dla wszystkich chętnych mocniejszych wrażeń aeroklub zorganizował loty widokowe nad Jelenią Górą, które były także nagrodą za pierwsze miejsce w niektórych konkursach. Większość dzieci bawiła się dobrze i mimo pewnych uchybień imprezę można uznać za udaną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Dominika 28-05-2009 15:53
Z okazji dnia dziecka niezbędne są właśnie takie imprezy,dzieci się tam bawią i uczą równoczesnie .Takie akcje są świetnym pomysłem,powinno być ich więcej nie tylko w dzień dziecka,czy inne okazje ,ale i bez nich.By dzieci mogły brać w nich udział i mieć na nie czas. TO ŚWIETNY POMYSŁ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group