Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7991
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Bibliotekarza inny, niż zawsze

Sobota, 9 maja 2020, 14:03
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2020, 21:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Bibliotekarza inny, niż zawsze
Fot. Przemek Kaczałko
W dniu 8 maja obchodzono Dzień Bibliotekarza. W przeciwieństwie do poprzednich lat, ze względu na rządowe ograniczenia nie można było zorganizować żadnych imprez z tej okazji. Ważne jednak, że Czytelnicy chętnie korzystają z usług Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.
Zawsze staraliśmy się obchodzić ten dzień możliwie hucznie. Życzę moim pracownikom powodzenia, nowości wydawniczych, a także, żeby ten diabelski wirus poszedł sobie i można było normalnie funkcjonować - powiedział Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy Karkonoskiej. - Dziękuję moim pracownikom, że jako jedni z pierwszych w Polsce udostępnili wymianę książek. Było to potrzebne, bo już pierwszego dnia mieliśmy prawie 700 osób, które przyszły wymienić książki - dodał dyrektor.

Od poniedziałku (11.05) ma zostać uruchomiona wypożyczalnia dziecięca i młodzieżowa.

Tu wielka prośba do rodziców - jeżeli nie jest to koniecznie, to nie przychodźcie z dziećmi - apeluje M. Zawiła.

Póki co Książnica Karkonoska jest otwarta w trzech lokalizacjach - przy ul. Bankowej (I piętro), filia nr 3 przy ul. Różyckiego 4 oraz filia nr 4 przy Placu Piastowskim 32.

Będziemy myśleć etapowo o kolejnych filiach. Na razie funkcjonujemy w tych trzech. W małych filiach mamy problem, ponieważ mimo skrócenia kwarantanny książek z 14 do 5 dni, w tych najmniejszych filiach nie mamy miejsca, gdzie można przechowywać książki na kwarantannie - tłumaczy M. Zawiła, który przypomina, że książki można zwrócić w dowolnej lokalizacji, a kary za przetrzymanie nie są obecnie naliczane.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group