Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 11363
Zalogowanych: 107
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dzielnicowy napisał książkę

Sobota, 19 kwietnia 2008, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: Mar
REGION JELENIOGÓRSKI: Dzielnicowy napisał książkę
Fot. Mar
Rady dla nauczycieli, rodziców i opiekunów – to zawiera książka pn. Profilaktyka zagrożeń w praktyce, która ujrzała niedawno światło dzienne. Autorem publikacji jest policjant mieszkający w Mysłakowicach podkom. Zbigniew Klimek.

– Ta książka to plon mojej dwudziestoletniej już pracy w mundurze policjanta – powiedział nam Zbigniew Klimek – Przez 12 lat byłem dzielnicowym w Kowarach i większość spraw opisanych w książce dotyczy właśnie spraw, które wtedy rozwiązywałem.

Najpierw były artykuły publikowane w internetowym miesięczniku Wychowanie w szkole (na portalu edukacyjnym scholaris.pl). – Po każdej mojej publikacji, o narkomanii, przemocy domowej dostawałem maile od opiekunów, rodziców i innych zainteresowanych z pochwałami i z prośbami o kolejne teksty. To dodawało mi otuchy i wiary, że zrealizuję pomysł jaki chodził mi od dawna po głowie, czyli napisanie książki pomocnej w edukacji. Czułem, że jestem potrzebny. Do napisania książki zachęcał mnie też dyrektor Zespołu Szkół w Mysłakowicach, Andrzej Dąbek, który też napisał słowo wstępne do mojej publikacji.

Dotychczas publikacje na temat zagrożeń wychowawczych pisali psychologowie, socjologowie. Książka Zbigniewa Klimka to pierwsza publikacja w naszym kraju w tym temacie, napisana przez funkcjonariusza policji. Dlatego ciekawe może być spojrzenie na sprawy edukacji oczyma policjanta i dzielnicowego, który widział rzeczy jakich przez całą karierę może nie zobaczyć żaden psycholog.

– Napisałem o piciu alkoholu przez nieletnich, narkotykach, prostytucji oraz o przemocy domowej. Uważam, że to są największe zagrożenia dla polskiej młodzieży – wyjaśnia autor. – One powodują największe spustoszenia w młodych organizmach, ale też w ich świadomości. Dlatego walka z nimi jest tak ważna. Niedawno dostałem maila od nastolatka, który przeczytał książkę i zarzucał mi, że wszystkie opisane w książce przykłady kończą się dobrze. Tymczasem większość takich przypadków kończy się niestety tragicznie. Nawet jeśli ma on rację, to ja jednak chcę pokazać, że warto walczyć z zagrożeniami. Nie chciałem publikować zbioru ludzkich nieszczęść. Historie pisane przeze mnie w książce rzeczywiście skończyły się dobrze. To ma być też przykład, jak uniknąć zła.
Moja książka dostała też rekomendację jeleniogórskiego DODN.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
58
Tak
28%
Nie, tak jak jest jest dobrze
58%
Nie mam zdania
14%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Uwaga przy skręcie z Wolności w Nadbrzeżną!
 
Ciekawe miejsca
Miejsce schadzek na skraju miasta – Wzgórze Radziwiłłówny w Kowarach
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Grupa Teatralna Poznań
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Blackout Paradox
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group