Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7867
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dzielnicowy napisał książkę

Sobota, 19 kwietnia 2008, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: Mar
REGION JELENIOGÓRSKI: Dzielnicowy napisał książkę
Fot. Mar
Rady dla nauczycieli, rodziców i opiekunów – to zawiera książka pn. Profilaktyka zagrożeń w praktyce, która ujrzała niedawno światło dzienne. Autorem publikacji jest policjant mieszkający w Mysłakowicach podkom. Zbigniew Klimek.

– Ta książka to plon mojej dwudziestoletniej już pracy w mundurze policjanta – powiedział nam Zbigniew Klimek – Przez 12 lat byłem dzielnicowym w Kowarach i większość spraw opisanych w książce dotyczy właśnie spraw, które wtedy rozwiązywałem.

Najpierw były artykuły publikowane w internetowym miesięczniku Wychowanie w szkole (na portalu edukacyjnym scholaris.pl). – Po każdej mojej publikacji, o narkomanii, przemocy domowej dostawałem maile od opiekunów, rodziców i innych zainteresowanych z pochwałami i z prośbami o kolejne teksty. To dodawało mi otuchy i wiary, że zrealizuję pomysł jaki chodził mi od dawna po głowie, czyli napisanie książki pomocnej w edukacji. Czułem, że jestem potrzebny. Do napisania książki zachęcał mnie też dyrektor Zespołu Szkół w Mysłakowicach, Andrzej Dąbek, który też napisał słowo wstępne do mojej publikacji.

Dotychczas publikacje na temat zagrożeń wychowawczych pisali psychologowie, socjologowie. Książka Zbigniewa Klimka to pierwsza publikacja w naszym kraju w tym temacie, napisana przez funkcjonariusza policji. Dlatego ciekawe może być spojrzenie na sprawy edukacji oczyma policjanta i dzielnicowego, który widział rzeczy jakich przez całą karierę może nie zobaczyć żaden psycholog.

– Napisałem o piciu alkoholu przez nieletnich, narkotykach, prostytucji oraz o przemocy domowej. Uważam, że to są największe zagrożenia dla polskiej młodzieży – wyjaśnia autor. – One powodują największe spustoszenia w młodych organizmach, ale też w ich świadomości. Dlatego walka z nimi jest tak ważna. Niedawno dostałem maila od nastolatka, który przeczytał książkę i zarzucał mi, że wszystkie opisane w książce przykłady kończą się dobrze. Tymczasem większość takich przypadków kończy się niestety tragicznie. Nawet jeśli ma on rację, to ja jednak chcę pokazać, że warto walczyć z zagrożeniami. Nie chciałem publikować zbioru ludzkich nieszczęść. Historie pisane przeze mnie w książce rzeczywiście skończyły się dobrze. To ma być też przykład, jak uniknąć zła.
Moja książka dostała też rekomendację jeleniogórskiego DODN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group