Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3652
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieci okradły dziecko z wygranej w konkursie

Poniedziałek, 8 września 2008, 13:04
Aktualizacja: 13:04
Autor: Angela
10–latek długo nie nacieszyłby się nagrodą wygraną podczas sobotnich obchodów 900–lecia miasta, gdyby nie szybka i skuteczna interwencja strażników miejskich. Powód? Wygraną podstępnie ukradło chłopcu dwóch 14–letnich złodziei. Nie udało im się uciec daleko. Stróże miasta złapali ich przy ul. Konopnickiej i oddali w ręce policji. Złodziejaszków czeka sprawa przed sądem rodzinnym.

Chwile wielkiej radości i zarazem rozpaczy przeżył w minioną sobotę około godziny 16 dziesięciolatek z Jeleniej Góry. Wygrał w konkursie wiedzy o Europie, za co został nagrodzony m.in. przenośną pamięcią do komputera, tzw. pendrivem.

Nagrodą chłopiec cieszył się jednak tylko przez chwilę. Kilka minut po odebraniu paczki od organizatorów konkursu, do dziecka podeszło dwóch starszych chłopców. Grzecznie poprosili, by ten pochwalił się tym, co dostał. Chłopiec z dumą rozpakował nagrodę. Wówczas sprawcy zabrali mu pendrive'a i zaczęli uciekać.

- 10-latek przybiegł do nas zapłakany i powiedział nam co się stało opisując jak wyglądali złodzieje – mówią funkcjonariusze straży miejskiej. Jeden z patroli udał się w pościg za przestępcami.
Zostali złapani przy ulicy Konopnickiej, a ich łup wrócił do rąk właściciela. Sprawców kradzieży przekazano w ręce rodziców i policji.

Teraz za kradzież gadżetu chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group