Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8862
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Niedziela, 29 listopada 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci
Fot. rylit
Konkursem literackim w cieplickiej filii Książnicy Karkonoskiej uczczono Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada. Wygrał Mikołaj Pieczuro z „siódemki”.

Miś Paddington, Kubuś Puchatek, Miś z Okienka i Miś Uszatek. Któż nie zna tych bohaterów filmów i książek skierowanych do najmłodszych i mile wspominanych przez starszych.
Konkurs ogłoszony przez cieplicką filię Książnicy Karkonoskiej nosił tytuł „Którego Misia, bohatera książki lub filmu, lubię najbardziej?”. W minioną sobotę zmagania zakończyły się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Celem konkursu była nie tyle popularyzacja i tak już popularnego misia, lecz przede wszystkim zachęta dla dzieci do sięgnięcia po książkę o poczciwym pluszaku. Pięcioosobowa komisja pracowników biblioteki, która przyjęła imiona najbardziej znanych misiów, pod przewodnictwem Reginy Firszt, ogłosiła w sobotę wyniki zmagań. Wygrał Mikołaj Pieczuro, pierwszoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, drugie miejsce przypadło Sandrze Michalec z „trójki”, a trzecie – Martynie Czekajło z „szóstki”. Wyróżnienia zdobyli reprezentanci SP nr 7: Bartłomiej Zdrojewski, Damian Malaga oraz Urszula Marczak.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia w postaci „małego co nieco”. Fundatorem nagród było Uzdrowisko Cieplice.
Historia święta pluszowego misia sięga roku 1902 kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego misia. Producent zabawek widząc w gazecie rysunek z misiem przedstawiający to wydarzenie postanowił na próbę wyprodukować kilka takich pluszowych zabawek. W taki sposób narodziła się jedna z najpopularniejszych przytulanek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group