Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9075
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Działo się na Górze Szybowcowej

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 6:02
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Działo się na Górze Szybowcowej
Fot. WAC
Euroregionalne Centrum Modelarskie już po raz dziewiąty zorganizowało wczoraj (13.06) Piknik Modelarski na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim.

Wietrzna aura pokrzyżowała nieco plany organizatorów imprezy. Porywiste podmuchy uniemożliwiły rozegranie części pokazów modeli latających. Jednak mimo to wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść w niedzielę na Górę Szybowcową nie narzekali na nudę. Dla dzieci zorganizowano konkursy w puszczaniu modeli latających. Goście pikniku podziwiali też pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz motocykle. Można było także postrzelać z broni krótkiej i długiej. Straż miejska i policja wraz z ratownikiem medycznym uczyła w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Czekaliśmy na tą możliwość spotkania wiele miesięcy – mówi Władysław Jagiełło z Euroregionalnego Centrum Modelarstwa. - Organizujemy nasz piknik już po raz dziewiąty i liczymy, że w przyszłym roku z okazji jubileuszu będzie jeszcze więcej atrakcji i że pandemia nic nam już nie pokrzyżuje. Dziś mogliśmy też podziękować osobom, które wspierają remont sali spotkań w hangarze na Górze Szybowcowej.

Przy organizacji imprezy modelarzy wspierała Gmina Jeżów Sudecki.

Gmina co roku ogłasza konkursy na realizację zadań edukacyjnych, rekreacyjnych i jedno z tych zadań poświęcone jest też idei modelarstwa – mówi wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek. - W tym roku jak i w poprzednim, w ramach naszej współpracy z gminą czeską Paseky nad Izerą, uzyskaliśmy środki ze wspólnego projektu z okazji 20 – lecia naszego partnerstwa, między innymi na organizację tego pikniku. Nasi modelarze goszczą też u naszego czeskiego partnera na różnego rodzaju imprezach.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
3
19%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
355
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group