Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5681
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Dziadku, nie prowadź samochodu!

Poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 13:29
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 7:53
Autor: Ania/Angela
Karpacz: Dziadku, nie prowadź samochodu!
Fot. Angela
Tuż po godzinie 10 w poniedziałek, po zasłabnięciu 85–letniego kierowcy, polonez z impetem uderzył na łuku jezdni w skarpę. Do wydostania pasażerki z zakleszczonego pojazdu potrzebna była pomoc strażaków. Na szczęście starsi ludzie nie odnieśli żadnych poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło po tym jak dwoje leciwych mieszkańców Karpacza wybrało się polonezem na przejażdżkę po mieście. Na ulicy Karkonoskiej przy Leśnym Dworku 85- letni kierowca zasłabł za kierownicą i stracił panowanie nad samochodem.

Polonez na łuku jezdni z impetem uderzył w skarpę ziemi. Tam zatrzymał się, jednak do wydostania 72 – letniej pasażerki potrzebna była pomoc straży pożarnej. Na miejsce wysłane zostały dwa zastępy strażaków z Jeleniej Góry oraz jeden z Karpacza. Otworzyli zakleszczone drzwi pojazdu i wydostali poszkodowanych, po czym do szpitala zabrało ich pogotowie.

Jak informuje policja z Karpacza, pasażerowie auta do szpitala trafili tylko profilaktycznie, w skutek uderzenia nie odnieśli bowiem żadnych poważnych obrażeń. Obydwoje byli trzeźwi. Zniszczone auto zabezpieczył zięć kierowcy, którego policja pouczyła, że kierowanie przez teścia samochodem, w tym wieku, jest niewskazane.

- Prawo nie podaje co prawda górnej granicy wieku, jaka uprawnia do kierowaniem pojazdem, okazuje się jednak, że jazda samochodem starszych osób może zakończyć się tragicznie – mówi podkom. Mirosława Sarnacka – Prośniak, zastępca komendanta policji w Karpaczu. Dlatego rodzina powinna dbać o to by ludzie starsi, mający problemy ze zdrowiem, nie siadali za kierownicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group