Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7190
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dym pod Zaczarowanym Parasolem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 13 lutego 2009, 17:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lutego 2009, 12:23
Autor: Angela/tejo
Fot. TEJO
Likwidacji przedszkola „Zaczarowany parasol” w związku z planowaną budową term cieplickich obawiają się rodzice dzieci oraz personel. Drżą też o bezpieczeństwo swoich pociech związane z bezpośrednim zagrożeniem przez plac budowy, który ma być urządzony bezpośrednio przy obiekcie.

W „Zaczarowanym parasolu” wrze. Czarę goryczy rodziców i personelu przedszkola przelało spotkanie z prezydentem miasta Markiem Obrębalskim, które odbyło się w minioną środę. Choć w przedszkolu twierdzą, że rodzice zaprosili tam media, do naszej redakcji zaproszenie nie dotarło. O zebraniu dowiedzieliśmy się po fakcie. Nie było tam innych lokalnych redakcji poza telewizją Polsat.

Chodzi o budowę cieplickich term, które znajdą się na terenie Fabryki PMPoland. Choć samorządowcy od wiosny przekonywali, że przedszkolu, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu, nic nie grozi, teraz okazuje się, że plac budowy ma być zlokalizowany tuż „pod nosem” placówki. Są też podstawy do tego, aby sądzić, że cały gmach zostanie przeznaczony na potrzeby term cieplickich, a przedszkole będzie musiało się stąd wynieść.

– Sprzeciwiamy się temu! Dla naszych dzieci to idealne miejsce, osłonięte od ruchu ulicznego i bezpieczne – powiedzieli nam rodzice, których spotkaliśmy dziś w „Zaczarowanym parasolu”. – Bardzo chcemy też aquaparku, na który czekamy od lat – zapewnili nasi rozmówcy. Podobnie myśli dyrekcja i pracownicy przedszkola.

Jak dowiedzieliśmy, w środę zapewniono, że placówka na pewno nie zostanie zlikwidowana. Ale jednocześnie samorządowcy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, czy jest możliwe urządzenie placu robót gdzie indziej, tak, aby nie kolidował on z bieżącą działalnością placówki. Zdaniem rodziców jest to możliwe. Czy uda się osiągnąć kompromis i do jakich dokumentów dotarliśmy? O tym przeczytacie w poniedziałkowym wydaniu Tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~pytanie 13-02-2009 17:52
5 tys. odszkodowania od podatników na głowę wystarczy?
~raf 13-02-2009 18:31
wystarczy pacanie ze wyznaczona zostanie inna droga na budowe
~ 13-02-2009 19:19
przedszkola mamy w cieplicach jeszcze dwa a basenu żadnego
~leo 13-02-2009 19:27
Poco te stresy tych basenow nie zobaczymy jeszcze przez lata.
~Aaron pałkin 13-02-2009 19:31
prezydent najpierw zapewnił, że przedszkole nie będzie zlikwidowane, za chwilę przyznał że miasto włączyło budynek przedszkola w plan włączenia go do term cieplickich. Ze słów prezia wynikało, że miasto zrobi wszytsko żeby tak utrudnić funkcjonowanie przedszkola, że rodzice sami zrezygnuja z zapsiywania tam dzieci. Na słowa Pani Dyrektor, że ma umowe notarialną do 2016, stwierdził, z uśmieszkiem, że w każdej umowie mozna znaleźć kruczki prawne... bez komentarza. Rozumiem, że mieszkańcom potrzebny jest aquapark (swoją drogą jak sam prezydent powiedział, przeznaczony jest na 150 osób - wg. mnie to jakiś żart a nie aqua park) ale niech ludzie zrozumieją jak działa nasza władza. Nie liczy sie zupełnie z potrzebami innych ludzi, w tym naszych dzieci. Przez jej działania przemawia pycha i arogancja. Proszę niech inni mieszkańcy naszego miasta wiedzą, że w przyszłości taka sytuacja może dotycztyć ich dzieci. Zlikwidują inne przedszkola i nie zrobią zupełnie nic, jak w przypadku "Zaczrowanego Parasola" żeby dać dzieciom i ich rodzicom jakąś alternatywę.
~s. 13-02-2009 19:51
Coś brzydko pachnie.
~xxx 13-02-2009 20:05
Aquapark na 150 osób to jest jakaś kpina...:)) Panie prezydencie daruj pan sobie taki pseudo aquapark.
~Jeleniogórzanin z głową 13-02-2009 20:09
Bzdura! Każdy ma na oczach tylko ewidencyjne klapki. Mało jest przedszkoli w Jeleniej. Dziecko jest ma 3 lata w przedszkolu, a życie musi się toczyć dalej, jak to miasto się nie rozwinie te dzieci wyjada z niego szybciej niż sobie myślimy. Istnieje coś takiego jak dobro wyższe, co posłuży większej ilości mieszkańców niż garstka rodziców, którym się nie chce odprowadzić dziecka do innego przedszkola. Założę się ze niejeden z nich nie raz narzeka, że w mieście się nic nie dzieje, nie dzieje się właśnie przez takich ludzi, którzy nie widza więcej niż czubek własnego nosa. O!
~raf 13-02-2009 21:26
Jeleniogórzanin z głową??? Raczej chyba KURZYM ŁEBKIEM. Zastanów sie chłopinko gdzie na cito umieścisz nagle setkę dzieci i które przedszkole je przyjmie. A poza tym mija się z celem odwożenie dziecka np. na Zabobrze jeżeli obydwoje rodzice pracują w Cieplicach. Pomyśl tym kurzym łebkiem zanim coś napiszesz.
~lolo111 13-02-2009 21:44
oj, trzeba było być naprawdę na tym środowym spotkaniu w przedszkolu! działo sie a działo!!!! a PAN PREZYDENT dał taki popis, że.... WSTYD JEST MIEĆ TAKIEGO PREZYDENTA W NASZYM PIĘKNYM MIEŚCIE!!!! Rodzice jak zwykle nie zawiedli, przybyli licznie, byli zorientowani w temacie i zadawali szereg konkrtenych pytań PANU PREZYDENTOWI. Szkoda tylko że ON bardzo konsekwentnie przez prawie 2 godziny unikał odpowiedzi... ŻAŁOSNE PANIE PREZYDENCIE, może na następne spotkanie przydzie Pan lepiej przygotowany????? pozdr. wszystkich przyjaciół ZACZAROWANEGO PARASOLA
rymcycymcy 13-02-2009 21:52
Rodzice mają rację. Basen powinien powstać obok przedszkola, ale plac budowy można gdzieś urządzić dalej, np za miastem, żeby nikomu nie kurzyć ! W końcu kto się może lepiej znać na budowie basenów niż panie przedszkolanki ? ;)
~rodzic88 13-02-2009 23:53
posłuchaj rymcycymcy czy jak ci tam ,rodzicą nie chodzi o blokowanie inwestycji pod tytułem pseudo aqapark(na 150 osób hi,hi) tylko o to ,że Pan Prezydent ma genialny pomysł przeprowadzenia pokreconmej drogi miedzy starodrzewem,trzepakiem i śmietnikiem prosto przez piaskownice do aqaparku,a alternatywne rozwiazania z kożyścią dla obu stron z uporem odrzuca.
~T-tryk 14-02-2009 0:36
Obrembalskiemu to lata. Chce zgarnąć ile się da kasy ,do końca kadencji bo wie ,że na następną i tak go nie wybiorą. A nasi radni będą mieli na kogo zwalać wine , przez następne 4 lata.
~ 14-02-2009 0:41
Pan Prezydent przyszedł do pezdszkola i myślał że zastanie tam grupę bawiących się przedswzskolaków a tymczasem spotkał się z grupą inteligentnych ludzi-mieszkańców Cieplic, m.innymi prawników, architektów, urzędników, a przede wszystkim ludzi prawych nie naiwnych, którzy od razu dostrzegli prywatne interesy Pana Prezydenta. Wścieka się że nie udał się jego prywatny interes i sprawa ujżała światło dzienne. Ciekawe dlaczego o tych zamiarach nic nie wiedziała Rada Miasta. Obecni na spotkaniu Pan Hubert Papaj-Przewodniczący Rady Miejskiej i Pani Anna Ragiel Wiceprzewodnicząca nic o zamiarach prezydenta nie wiedzieli. Ciekawe dlaczego?
~kwakwa do przeciwników 14-02-2009 6:34
może zamiast budować termy i basen, zbudujmy kiosk z biletami do aqua parku w polkowicach...
~AP. 14-02-2009 7:13
Panie Prezydencie moze zapyta Pan kazdego przedszkolaka o zdanie zaprosi kazdego redaktora i z wszystkimi spotka .Kierownik budowy wie jak ogrodzić i zorganizowac plac budowy.
~Sarna 14-02-2009 7:25
Zgadzam się z "lolo111". Wielka szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł nagrania pana Prezydenta, a później to nagranie pus...ć. Wtedy Jeleniogórzanie wiedzieliby jaki jest Prezydent. A swoją drogą to jest ciekawe, dlaczego z uporem maniaka upiera się przy tej lokalizacji? Może ktoś mnie oświeci. Jest tyle miejsc w Cieplicach i to dobrych, a ta lokalizacja basenu na 150 miejsc to czysta kpina. Każdy Ciepliczanin mieszkający w tej okolicy to wie. Będzie wąskie gardło jeśli chodzi o przejazd mostem, Cervi itd. A jeszcze jeśli dodamy imprezy kulturalne, które mają się odbywać w Cieplicach - to będzie horror. Proponuję panu PREZYDENTOWI i Jego zwolennikom by zmienili miejsce zamieszkania. Tam obok mostu są budynki. Dlaczego dzieci i ci ludzie mają się "konserwować". Niech przykład ta pomysłodawca. Wtedy my nie będziemy protestować. A swoją drogą to jaka to jest szumna nazwa "Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej". Dlaczego inni np. Pan Gołębiewski nie wymyślili takiej nazwy. Pewnie długo trzeba myśleć, żeby coś takiego wymyślić. Jeżeli już Prezydent się uparł na tę część Cieplic to proponuję: - kupić resztę PMP za równie małą kwotę jak została sprzedana - zabrać też dawną ujeżdzalnię - zabrać część parku /mogli zabrać korty- mogą i park/ - przebudować most - poszerzyć ulicę Fabryczną No i wtedy będziemy mieli Centrum....
~PUSTOSTAN 14-02-2009 7:51
Przedszkole zostanie przniesione do obecnie nie eksploatowanego budynku Kolegium Karkonoskiego koło Hotelu Cieplice
~Sarna 14-02-2009 8:29
Do "PUSTOSTAN" A wiesz za ile KK chce "opchnąć" ten pustostan? To się dowiedz i od razu zaopatrz się w sole trzeźwiące.
~ago od kosmosu 14-02-2009 8:43
do ~Sarna. Ujeżdzalnia należy do Politechniki, to może się tak nie rozpędzaj, studenci tam mieli kiedyś zajęcia z WF (a dawno temu przez jakiś czas było tam przeniesione z placu Piastowskiego kino "Piast"). A swoją drogą to jeleniogórscy decydencji mają jakieś szczególne skłonności do wymyślania długaśnych nazw. Wszystko, co się tylko da, chcieliby sobie poprzedłużać. Kompleksy jakieś czy co...?
~Jeleniogórzanin z głową 14-02-2009 8:49
do raf: chłopie zastanów się, nie musisz ludzi obrażać od razu, jak ktoś nie ma racji to zaczyna wyzywać, nie masz argumentów to nie zabieraj głosu. Skoro rodzice tak kochają swoje przedszkole, nie złoża się na remont, lub w inny sposób zbiorą środki bo za parę lat to ani basenu ani przedszkola. A pozatym zastanówmy się, dzieciaki i tak prawie cały czas siedzą w budynku, a jak już wychodzą to na godzinę jak jest ciepło, więc im plac budowy nie będzie przeszkadzać, dobre ogrodzenie i czujne oczy pani przedszkolanki i po sprawie, a dla 6scioletniego dziecka koparka to ubaw jak 150:) a'propos 150 basen nawet jak na 150 się przyda bo puki co to mamy jeden i nie ma tam gdzie palca wcisnąć.
~wie39 14-02-2009 8:56
na zdjęciu nr2 jest całkiem fajna mamuśka.Buziaczków sto dla niej.
~kb 14-02-2009 9:54
do wie39: kolego z buziaczkami to uważaj bo jak cię złapie to do d.... nakopię
~ago od kosmosu 14-02-2009 10:23
cd. do Sarna. Ale z drugiej strony to gdyby wykupili tę ujeżdżalnię to mogliby znów wykorzystać tę salę na jakieś CAŁODZIENNE zajęcia związane z kulturą fizyczną i fitnessem (w końcu jeszcze pięć lat temu tam był Olimp). Może to byłaby jakaś alternatywa dla graficiarzy... bo przypuszczam, że wstęp na basen raczej nie będzie tani.
~Hetman 14-02-2009 10:35
Czy tym wlodarzom ,decydentom calkowicie zabraklo wyobrażni , zamiast poszerzać ten skromny już park o kaciki przyrodnicze polączone z rzeczką ,to sie jego uszczupla wpychając w ten zakatek parku termy !!- gdzie nie ma dobrego dojazdu z zadnej ze stron jak na 21 wiek ,brak należytych parkingów,jest ciasnota , wtloczenie inwestycji pomiędzy rzeczke a ladny drzewostan i zaklócenie parku -genialne !.Jeżeli to ma byc odpowiedzialna , rozwojowa inwestycja , ktora będzie przyciągala zainteresowanych i dostarczala dochodow lub byla samowystarczalna to musi mieć parking nie mniejszy jak przy Tesco czu cerfurze wraz z zapleczem rehabilitacyjno leczniczym i galeria gastronomiczno-handlową, hotelem . W przeciwnym przypadku proponowana lokalizacja przy przedszkolu -będzie to wiecznie konfliktowa dziupla wodna , przynosząca straty ,chybiona ekonomicznie w skutkach ,bo odstraszy przyjezdnych infrastrukturą po pierwszej wizycie,za takie poczynania indolenckie w decyzjach powinni placic decydenci z wlasnej kieszeni. Przeciez dzieci z domu dziecka i kilkoro dzieciaków z okolic i nieco ciekwaskich nie utrzyma tego obiektu z bilecikow! Czy Pan prezydent może przedstawic biznes plan , lub inna symulację ekonomiczną ?Jest przeciez zamierzane pierwotnie doskonale miejsce równiez widokowe z doskonalym prostym dojazdem z wszystkich stron świata , przy ul Sobieszowskiej ! z mozliwościa sukcesywnego rozwoju.Pan uczony Prezydent zapewne myśli po socjalistycznemu jako utrzymanek budżetu - czyli wywalić pieniądze, zmarontrawic i winnych nie bedzie ! Absolutnie - Nie pozwólcie w tym miejscu cos takiego montować , bo to dramat dla środowiska , ludzi i budżetu!
~Julka 14-02-2009 11:04
Niektórym niedoszle termy odparzyly glowy , albo koń ich pokopal w potylice..Udawadnia to decyzja i zamiar zniszczenia jedynego parku w uzdrowisku po przez wcisnięcie tam kąpieliska.Wcześniej w park wcisnieto sanatorium ubecji . Ale zakladając że termy powstana - więc należy pomysleć z dozą rozsądku i wyobrażni - samochody bedą stawaly na dwóch ulicach i w parku ,chyba ze zlikwiduje sie ogródki dzialkowe i przeznaczy na parking.Kuracjusze i spacerowicze , będą w otoczeniu licznych samochodow a nie przyrody, gdyż ludzie przyjadą do "termy" np.z odleglych miejscowości !.Powstana problemy,zwady , klótnie ze strażą miejska -blokowaniem kól ,korkowaniem ulic,policja bedzie czuwala i lapala licznych zlodzieji.Zacznie sie dyskusja o niezdyscyplinowanych kierowcach ,uzytkownikach i skomleniem o lepszy sprzet, etaty dla policji i straży miejskiej , wszystko na kodzt budżetu i tych ludzi co jego wypracowuje .Pan Prezydent będzie udawal nawal pracy i przyjmowal meldunki i rozwiązaniu problemu.Zderza sie ipmrezy miejskie w parku z balaganem termalnym i związanyą ciasnotą. Jakie wladze takie wspaniale widoki na przyszlość. !
~do rodzic88, T-tryk, Jeleniogórzanin z głową 14-02-2009 11:16
Ludzie ! Opamiętajcie się. Ruszcie głową. Wasze posty zawierają rażące błędy ortograficzne, a mogą być czytane przez dzieci, dla których opublikowany tekst stanowi źródło wiedzy. "Obrembalski" (T-tryk), "puki" (Jeleniogórzanin z głową), "rodzicą", "kożyścią" (rodzic88). Nawet edytor tekstu, którego teraz używam podkreśla błędnie napisane słowa.
~Do Jeleniogórzanin z głową 14-02-2009 11:24
Chłopie!!! Czy Ty masz dzieci? Jeśli tak to nie zajmuj miejsca w przedszkolu tylko zaprowadzaj na plac budowy. Najlepiej codziennie na inny to będą miały więcej atrakcji. Dzwigi, koparki, wywrotki itp. Tylko pilnuj je sobie sam bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za BEZPIECZEŃSTWO Twoich dzieci. Można a nawet trzeba wybudowć aqapark, ale nie szkodząc innym a przede wszystkim bezbronnym dzieciom.
~Przedszkolak 14-02-2009 11:55
Widzę że nikt nie wie o co chodzi. To ja napisze. 1. Plan aquaparku - inwestorem jest miasto - dlaczego- a kto wydaje wszystkie niezbędne decyzje - sami sobie veto nie postawią. Prywatny inwestor nie miałby szans. 2. Zniszczyć teren przedszkola - dlaczego- bo jeśli teren będzie miał uciążliwość w postaci drogi przez posesję, to będzie tańszy. Po co- a o tym za chwilę. 3. W decydującym momencie miasto inwestycję sprzeda - dlaczego - a kogo to będzie obchodziło- będą przejściowe chwilowe i znajdzie się cudowny worek z pieniędzmi. I nie piszcie że przepisy itp.- przepisy się zmieni do tego czasu. 4. A co ma do tego przedszkole- dziwnym trafem inwestorem aquaparku okaże się nabywca budynku po przedszkolu. I kupi teren za grosze, bo włoży kupę szmalu w zaczętą inwestycję aquaparku. Spiskowa teoria dziejów? Być może- ale zachowam ten wpis na papierze- będzie za parę lat jak znalazł. Może otworzę gabinet wróżb.
~Do 11;16 14-02-2009 11:56
Komentarz nie na temat... Pamiętaj! nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!!! co do dzieciaków, to pewnie tekst tego artykułu mało dla nich będzie fascynujący... ograniczą się do zdjęć...! Rusz głową "szalony polonisto" Pozdrawiam:) Ps. ech... po co nam tacy jak ty...
~Rodzic 14-02-2009 12:11
Do Sarna. Pan Prezydent pomylił "ciszę przedwyborczą" z "ciszą medialną", ale nie spodziewał się że rodzice zaproszą TV Polsat. Niestety zawiodły wszystkie lokalne MEDIA. Polecam tam widać dokładne zamiary Pana Prezydenta.
~lolo111 14-02-2009 12:41
widzę po licznych postach, które pojawiły sie od dnia wczorejszego, ze jednak poruszony temat jest dla nas rodziców i mieszkańców Cieplic-Jeleniej Góry WAŻNY!!!!! To bardzo pocieszające, ze potrafimy wypowiadac sie w sprawach, które są beznadziejnymi ostanimi sposobami na zaistneinie w kadencji naszego szanownego PANA PREZYDENTA. Nie jestem przeciwko temu "basenikowi" na 150 osób, ale nie w tym miejscu!!! Ludzie! to naprawde bardzo przykre, że przy powstawaniu nie do końca przemyślanych przedsiewzięć "miasta" czyt. PANA PREZYDENTA, muszą upadać, lub być poddane likwidacji wspaniałe objekty, miejsca o wieloletniej - w przypadku pzreczkola 60-letniej tradycji.... Co do barku mediów lokalnych na spotkaniu w pzredszkolu... to wiadoma sprawa...... dodam tylko, ze wszystkie były zaproszone i odpowiednio wcześniej poinformowane o zebraniu. Czy pzredszkole kryłoby samo taką sprawe???????? ABSURD!!! A swoją drogą, reakcja P.P na obecnego na spotkaniu Pana z POLSAT'u z KAMERĄ!!! była niesamowita. Mieliśmy wrażenie, że chciałby sie napić specjalnego eliksiru z bajek, po którym to stałby sie niewidoczny................... :-)))))) a tak z innej beczki, to naprawdę ekipa w Wydziale Urbanistyki, Architektury i Budownictwa pod przewodnictwem pani NACZELNIK MAGDALENY KWASIUK jest bardzo "nowoczesna" czyt. jak chcesz :-))) - kupując teren-WYSPĘ, a może WYSEPKĘ ...... Naprawdę dobre.... Sami rodzice, oczywiście wykształceni kierunkowo, proponowali PANI KWASIUK inne rozwiązania przeprowadzenia drogi, ale PANI NACZELNIK wszystkie je odrzucała... No tak, pewnie ONI tam w wydziale wiedzą lepiej, albo... nie doszli jeszcze do tego poziomu myślenia i tworzenia właśnie!!! dla NAS czyli DLA LUDZI...... jeszcze co do samego objektu przedszkola, jest on bardzo atrakcyjną budowlą o dobrej lokalizacji, czyli tym samym dobrym "kąskiem" na różne przedsięwzięcia, np. na modne w ostatnich latach SPA....., czego można była sie równiez dowiedzieć na spotkaniu po odczytaniu przez panią Annę Ragiel dokumentu, który wyraźnie przedstawił plany wobec przedszkola... Samo odczytanie tego dokumentu było dla PANA PREZYDENTA prawdziwym szokiem!!!!!!, co niestety nie udało mu sie ukryć przed licznie zgramadzonymi rodzicami..... Ale nasz PREZYDENT ma TUPET!!! i dalej wypierał sie wszystkiego, łącznie ze swoim osobistym podpisem zatwierdzającym ten dokument-plan, towarzyszył mu przy tym ten jego specyficzny perfidny uśmieszek..... Miłego dnia!
~ciepliczanka 15 14-02-2009 13:44
Co na to "Miłośnicy Cieplic" - urządzony park zastaliśmy po Niemcach - niewiele zostało zrobione, a sporo podjęto nietrafnych decyzji - m.in. sprzedaż Galerii obok teatru.... Wodny park w tym miejscu to absurd !!!! P.S. Kto dał pozwolenie na budowę domu mieszkalnego w parku w strefie ochronnej ujęcia wody ( obok ujeżdżalni) ?? Podzielić park na działki budowlane i sprzedać . Uzdrowisko niech sprzeda pozostałe jeszcze Domy zdrojowe (najpierw doprowadzając je do ruiny) . Zostanie wspomnienie po Uzdrowisku Cieplice tak jak już jest wspomieniem woda mineralna "Marysieńka" . Teraz jeszcze parking w parku. Pogratulować prezesowi Uzdrowiska i władzom miasta. Tak trzymać!
~Zawiedziony wyborca 14-02-2009 14:08
Ciekawe co teraz P.P. wymysli i jak będzie się mścił na bezbronnych dzieciach, krzyżujących jego plany rodzicach i broniących zatrudnienia pracownikach przedszkola. Pewnie pozbawi wszystkich przcy a dzieci będą sie tułać po ulicach, albo bawić na placach budowy. Proponuję zatrudnić P.P. do opieki i czuwania nad bezpieczeństwem dzieci.
~Gal Anonim 14-02-2009 14:16
Oj niezdrowa konkurencja. Dlaczego nie umieściliście mojego postu o informacji gdzie mozna obejrzeć nagrany materiał? Youtube. com,. Czy chcecie bronić i wspierać Pana Prezydenta? Ciekawe dlaczego nie powiedział Wam o zebraniu, przecież ma z Wami stały i dobry kontakt. Bo posądzę redakcję o stronniczość.
~ 14-02-2009 14:25
.
~Bubu 14-02-2009 15:23
~Rezerwista do Hetmana 14-02-2009 19:41
Masz rację w 100%, tym bardziej że obiekt ten ma być budowany z pieniędzy podatników. Decyzja o takim finansowaniu jest SKANDALEM.Obrębalski proszę przypomnieć sobie swoją kampanię wyborczą ?Pociąg do polityki zwykle wykoleja się.
~T-tryk 15-02-2009 1:46
Za komunałkę odpowiada Lużniak, trzeba go poszczuć na "Obrembalskiego"
~ago od kosmosu 15-02-2009 10:01
do Rezerwisty. A z czyich pieniędzy to wg Pana powinno być finansowane? Przecież jeśli to będzie z pieniędzy prywatnych, to wstęp na ten basen będzie kosztował tyle co w hotelu Mercure lub w hotelu LAS. Prywatne baseny to już mamy. Kto tam chodzi? Dzieci w wieku szkolnym? No i gdzie chcecie wybudować ten basen? Znów na jakiejś pustyni, gdzie będzie można dojechać tylko samochodem, gdzie będą mogły dotrzeć samochodami tylko dzieci zamożnych rodziców? To dla kogo ma być ten basen (wybudowany za pieniądze podatników)? Dla samych zamożnych jeleniogórzan? A może wybudować go w miejscu, w którym obecnie jest giełda? Tam są parkingi! Tam można dotrzeć! Tam nie ma parku, ani żadnego przedszkola! I to w końcu jest blisko centrum Cieplic! Tam w pobliżu jest stadion! Tam może być centrum sportowo-rekreacyjne! A Sobieszowska to przecież pustynia! W Polkowicach basen nie jest na pustyni. Tam jest to zlokalizowane blisko centrum miasta, a nawet blisko dworca autobusowego. Tak samo jest w Zgorzelcu. Tam basen miejski jest w centrum! Tylko Jelenia Góra wszystkie dobre rzeczy buduje na pustyni!
~Juchas miejski 15-02-2009 12:50
Co też za bzdety wypisuje "ago " o pustyniach ! miejsce idealne na taki kompleks to wlasnie znajdujue sie przy Sobieszowskiej , jest doskonaly dojazd od ratusza Jel Góry i leży kilka minut spacerkiem od centrum Cieplic po przez dawna ulicę Nowotki zreszta dzisiaj zasyfioną , dobry jest dojazd od międzynarodowej E-65 przez Wojcieszyce,teren posiada mozliwości rozbudowy i rozwoju bo nic jego nie ogranicza.W lini prostej leży ok.1200 m od placu gieldy przy Lubańskiej ,ktora nawiasem mówiąc leży na bylym miejskim wysypisku śmieci ,pamietam jak byl zamykany basen z tego powodu bo przedostawaly się ciekiem wodnym zarazki różnych chorób.Inwestycję AQUWA -Parku powinno sie sfinansować korzystając z tzw.PPP obecnie sprawnie wykorzystywanego systemu w wielu gminach w Polsce.Może jakiś radny, czy prezydent się wypowie na ten temat jak jest stosowana ta metoda PPP w Jeleniej Górze- bo jak zwykle nikt tym nie potrafi sie zająć i zastosować w praktyce o czym się milczy ,bo tego zapewnie nie umie się wdrożyć lub nie rozumie na czym to polega gdyż wymagana jest zaradność ,wiedza, operatywnośc wlaśnie przy takich inwestycjach jak parki wodno-termale z kompleksem rehabilitacyjno-leczniczym i hotelarskim .A tereny przy Lubańskiej dalej pod Wojcieszyce należaloby przeznaczyć na rekreację , jazdę konną , rowerową nie zabodowując cennych widokow , ktore wlaśnie Cieplice mają .Tak zostal zachwaszczony teren i piękny niegdyś widok na cale Karkonosze z walów w Cieplicach.A lepienie drogich dziupli wodnych na 150 miejsc w pmp w parku Cieplicach przy przedszkolu to nieporozumienie i skrajna glupota wraz z zabawą w marnowanie publicznych pieniędzy. A dawny basen w Cieplicach zostal obudowany firmami i halami produkcyjnymi , calkowicie zdewastowany co jego rewitalizacja jest już niemożliwa, chyba że będzie tam np. ZOO z wielblądami, wężami ,kolorowymi kaczkami itd.- tylko kto na to wszystko będzie robil ?
~ago od kosmosu 15-02-2009 13:27
do Juchasa miejskiego. To Ty banialuki wypisujesz: "jest doskonaly DOJAZD OD RATUSZA JELENIEJ GÓRY i leży kilka minut spacerkiem od centrum Cieplic po przez dawna ulicę Nowotki zreszta dzisiaj zasyfioną , dobry jest DOJAZD od międzynarodowej E-65 przez Wojcieszyce" ----->>>>>To ten basen ma być dla radnych z ratusza czy dla cieplickich dzieci? Jak one maja tam dojść na piechotę 2-3 kilometry za giełdę? Bo jak 1200m w prostej linii, to znaczy, że naprawdę dwa razy dalej! Przecież tam nawet dojść na piechotę nie da rady, bo jest to niezbyt bezpieczne! Tam jest wąska ulica! To giełdę sobie przenieś i 3 kilometry dalej, będziesz miał bardzo wygodny dojazd! Ze wszystkich stron! Nawet z samego ratusza!
~Zza Cieplic 15-02-2009 19:35
A co będzie jak planowana (i miejmy nadzieję zrealizowana w przyszłości) inwestycja okaże się strzałem w 10 i będzie sie marzyło rozbudować basenik aby ściągnąć więcej ludzi, zwiększyć zyski i wtedy co??? Klapa, Tam jest za mało terenu!!! I chyba przypomnienie, nie chodzi o to aby nie budować ale aby wytyczyć inną drogę dojazdu ciężarówek, koparek i innych, aby te wehikuły nie rozjeździły placu zabaw dzieci, piaskownicy, drewnianych zamków przedszkola... Przecież każdy Ciepliczanin marzy o takim obiekcie pod nosem ale basenik to nie pępek świata, są inne ważniejsze sprawy jak np. szacunek dla najmłodszych i ich rodziców, których co niektórzy zupełnie olewają, a dzieci - jeśli tak dalej pójdzie to w słoneczne letnie dni będą kisić się za pozamykanymi plastikowymi oknami. Jeszcze raz, nie chodzi aby zablokować ale aby droga poprowadzona była od strony byłej Fampy. A przygotowanie merytoryczne Władzy, no cóż, pozwólcie, że nie skomentuję!!!
~ago od kosmosu 15-02-2009 20:36
~Zza Cieplic ma rację. "aby droga poprowadzona była od strony byłej Fampy" - to bardzo rozsądne wyjście.
~MzC 15-02-2009 22:46
Miasto przeznaczyło pod tą inwestycję już dawno 40ha po Agencji Mienia Rolnego na ul.Dolnośląskiej. Tam też jest odwiert termalny. Ogromny teren z możliwościami rozwoju infrastruktury, bazy hotelowej, kortów tenisowych, dużym parkingiem. To byłby strzał w 10 i zadowolił wszystkich mieszkańców Cieplic i nie tylko. Łatwo tam dojechać i łatwo dojść a jakie widoki!!! Nie to co na terenie PMPoland - ciasno, brzydko i jeszcze ze szkodą dla środowiska przyrodniczego.
~Kryka 16-02-2009 0:49
To wlaśnie o to miejsce chodzi Sobieszowska -Dolnosląska i te wygodne hektary do zabudowy- a nie o jakies pomylone decyzje budowy w ciasnym parku-fampie. Niektórzy jak ago i inni , myla pojęcia inwestycji -czyli lażni miejskiej bo taka może tylko powstać w miejscu po dawnych fampkach i bardziej zdegradować park , od mozliwości budowy kompleksu wodnego opartego na termach z pelnym zapleczem sportowo -rekreacyjnym wraz z ekonomicznym samowystarczalnym aspektem . A zamierzana budowa bajórki na 150 osób -to będzie tylko siedlisko rozmnażających sie rozmaitych bakterii. A dla taniego miejsca Lażnio podobnego postawić będzie trzeba jeszcze budki z lodami i hod-dogami dla ubogich,najlepiej w przyczepach campingowych z lat siedemdziesiątych n-126 z otworem dla podawacza.
~do ago od kosmosu 16-02-2009 1:09
To nie ma być basen tylko dla Cieplickich dzieci lecz dla calej spoleczności w powiecie a w swietle dzialalności gospodarczej to dla calej Polski. Jak będzie wykonany aqwa-park na odpowiednim poziomie, zaplecze hotelarsko-rechabilitacyjno-sportowe oraz lecznicze i zdrowotne ,bo termy to żyla zlota z której miasto powinno sie mieć korzysci itd.Więc rozpatrywanie odleglości drogi dojścia jednej grupy dzieci na basen jest bezprzedmiotowe w swietle tej poważnej inwestycji. ps. ktoś sie faktycznie zerwal z kosmosu !
~ago od kosmosu 16-02-2009 19:00
Przecież na terenie byłej Fampy ma być tylko jeden basen, a nie wielki aQuapark. Więc o jakie termy tutaj chodzi? Co stoi na przeszkodzie aby ktoś wybudował prawdziwy aquapark dla całego powiatu w trójkącie pomiędzy ulicami Dolnośląską a Sobieszowską? I niech tam sobie zjeżdżają samochody choćby z całej Polski. A cieplickie dzieci niechby sobie miały ten basen, tak jak mają go dzieci w Szkole nr 11 na Zabobrzu, tak jak mają go latem dzieci z centrum Jeleniej Góry przy ulicy Sudeckiej, tak jak miały go mieć dzieci ze szkoły nr 10 przy ul. Morcinka, tak jak przewiduje się jego budowę w Sobieszowie. A te wielkie termy, mające być zlokalizowane przy ul. Dolnoślaskiej i Sobieszowskiej, niech się budują swoją drogą. Może powstaną za następne 20 lat. Jedno nie przeszkadza drugiemu. Tylko że lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu. A Cieplice były zaniedbywane od początku przyłączenia ich do Jeleniej Góry. Każdy Ciepliczanin o tym dobrze wie. Trafiła się możliwość zbudowania basenu w centrum Cieplic, a teraz ona się znów oddaliła na nie wiadomo kiedy. Cóż, debatujcie sobie dalej, przez następne dziesięć lat, a przez następne dziesięć znów protestujcie. A w międzyczasie może i na Dolnośląskiej, i Sobieszowskiej wybuduje się jakieś następne przedszkole. W końcu idzie wielki wyż demograficzny.
~Gall Anonim 16-02-2009 21:33
Nie było i nie ma mowy o jednym basenie, chyba nie czytałeś artykułu. Chcą wybudować całe "Centrum" w centrum Cieplic a tereny na Dolnośląskiej czekają. Nikt nie protestuje przeciw budowie czegokolwiek, jednego czy kilku basenów ale nie w tak nieuczciwy sposób. Zajrzyj na portal innej lokalnej gazety to się przekonasz. Tak naprawdę to chyba nieweiele osób w mieście wie o co chodzi. A jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A swoją drogą przydałoby się jeszcze jedno przedszkole bo brakuje miejsca we wszysdtkich w mieście. A jak zlikwidują to przedszkole to ciekawe gdzie się podzieją te dzieciaczki.
~s. 18-02-2009 20:47
Komuś podoba się willa Fullnera.
~Koleżanka PIPI 20-02-2009 21:02
Gdzie się podziała "Pipi"? Ona zawsze tak dzielnie broniła dzieci. Widać że je kocha. Pipi przyjdż na spotkanie z Prezydentem we wtorek 24.02.09r. o godz.18 do budynku Politechniki. Będziesz miała okazę zeby się wykazać i9 pomóc dzieciom. Zapraszamy.
~mesjah 20-02-2009 23:41
polsat tylko miał wstep,a nie media,kto powiedzial ze polsat to media?:D chodzi o matactwo i szykane:D Niemcy juz dawno wody termalne wykorzystywali do zasilenia basenów wypoczynkowych na terenie parku(1930) tylko ktos o tym zapomniał:D a my sie dopiero obudzilismy ale lepiej pózno niz wcale:D ...z tego wszystkiego wiem jedno,ja juz musze zaczac zbierac kase, zeby odlozyc w przyszłosci na wypady tam z dziecmi...;/ kredytu nie bede brał...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group