Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 4068
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwieście lat, pani Józefo! Urodziny stulatki

Środa, 23 marca 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dwieście lat, pani Józefo! Urodziny stulatki
Fot. UM
Dziś Pani Józefa Ścibisz–Tokarska, mieszkanka Jeleniej Góry, obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym Sióstr Elżbietanek w Miłkowie, w którym przebywa Dostojna Jubilatka, odbyła się miła uroczystość.

W imieniu jeleniogórzan i samorządu życzenia Pani Józefie złożył Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który przekazał jednocześnie na ręce Jubilatki listy gratulacyjne od prezesa Rady Ministrów, wojewody dolnośląskiego oraz prezydenta Jeleniej Góry.

Wśród życzeń nie zabrało ciepłych słów od Ivo Łaborewicza, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry, oraz Koła Pionierów Jeleniej Góry, którego pani Józefa jest długoletnią członkinią. Na pytanie o sposób na długowieczność Jubilatka odparła, że zawsze szanowała siebie i innych i nigdy nikomu nie zrobiła krzywdy.

Pani Józefa urodziła się 23.03.1911 roku w Kaliszu, a do Jeleniej Góry przybyła w 1945 roku. W naszym mieście rozpoczęła pracę w Urzędzie Repatriacyjnym mieszczącym się na ówczesnym placu prezydenta Bieruta (dziś Niepodległości). Jubilatka jest jedyną jeleniogórzanką obchodzącą w 2011 roku setne urodziny. Jednak w rejestrze jest jeszcze pięć pań, które przeżyły więcej niż sto lat. Najstarsza mieszkanka stolicy Karkonoszy urodziła się 18 stycznia 1905 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group