Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8721
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dużo wiedzą o bezpieczeństwie

Środa, 22 maja 2019, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2019, 6:20
Autor: WAC
Region: Dużo wiedzą o bezpieczeństwie
Fot. Euroregion Nysa
W Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się w miniony piątek (17.05) finał 15. edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".

Organizatorami konkursu jak zawsze byli Województwo Dolnośląskie i Euroregion Nysa. Patronem Honorowym imprezy była Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda, zaś Patronem Programowym Uniwersytet Wrocławski.

W finale uczestniczyło 117 dzieci i młodzieży z 47 placówek oświatowych, wyłonionych w czterech półfinałach i wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Oznacza to, że jest to jeden z największych konkursów tego typu w Europie. Jego realizacja możliwa jest dzięki wsparciu ponad 100 podmiotów z Dolnego Śląska.

Podczas imprezy wyróżnienia od dzieci otrzymali: Województwo Dolnośląskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Uniwersytet Wrocławski. Zaprezentowano również premierowy pokaz filmu edukacyjnego zrealizowanego przez Euroregion Nysa przy pomocy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Celem konkursu od początku jego istnienia jest pogłębienie u dzieci i młodzieży wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykonywanie zadań konkursowych to sprawdzenie nie tylko wiedzy i praktycznych umiejętności, ale również poradzenie sobie ze stresem i presją czasu. Zwycięzcy finału zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrały zespoły: kategoria klas 0 – Szkoła Podstawowa w Serbach, klasy I – III – Szkoła Podstawowa w Działoszynie, IV – VI - Szkoła Podstawowa Nr 1 w ZSP Lubiąż. W rywalizacji gimnazjalistów wygrała Natalia Grabowa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.

Bardzo dobrze wypadli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Kowar, którzy zajęli zajęli III miejsce w kategorii wiekowej kl IV-VI. Szkołę reprezentowali: Weronika Szcześniak, Hanna Chimkowska i Karolina Kosowska. Wielkie brawa należą się również przedszkolakom z Jeleniej Góry. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 "Okrąglaczek" zdobyły II miejsce w konkursie, a III miejsce dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 13.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group